Naujienos

Panevėžio pataisos namuose kuriamos naujos žaliosios erdvės

2020-10-02

     Panevėžio pataisos namuose 2020 m. vasarą pradėjus vykdyti požeminių komunikacijų tvarkymo darbus, suardyta ir dalis įstaigoje buvusių žaliųjų erdvių, todėl prieš prasidedant šaltajam sezonui skubėta šias erdves atkurti iš naujo. Tai padaryti Panevėžio pataisos namams padėjo ilgametis socialinis partneris, Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus narys Gintautas Šimkus, pataisos įstaigoje įgyvendinęs aplinkotvarkos iniciatyvą „Žydinčios svajonės“. Šio aktyvaus miestiečio (2018 m. nominuoto Metų panevėžiečiu už nuoseklų savanorišką darbą ir atsidavimą puoselėjant, gražinant ir kuriant unikalias miesto erdves) iniciatyva ir pastangomis 2020 m. rugsėjį pataisos įstaigos teritorijoje įkurta nauja ir originali žalioji erdvė.

     Aplinkotvarkos darbai pataisos namuose prasidėjo dar rugpjūtį – tam suburta aplinkotvarka besidominčių nuteistų moterų grupė. Tačiau sprendžiant rožių bei kitų dekoratyvinių augalų iškėlimo klausimus, pataisos namų bendruomenei žinių ir patirties pritrūko. Čia į pagalbą ir atskubėjo Gintautas Šimkus, iš pradžių konsultavęs dėl augalų iškėlimo ir išsaugojimo galimybių, o vėliau ir tiesiogiai prisijungęs kuriant ir įrengiant naują žaliąją oazę. Atliekant požeminių komunikacijų remontą, didžiosios dalies senųjų augalų išsaugoti nepavyko, todėl buvo nuspręsta sodinti naujus augalus ir kitaip formuoti erdves. Savanoris su nuteistomis moterimis nuo ankstyvo ryto iki vakaro plušo išsijuosę: plastikinių vejos bortų pagalba buvo suformuotos salelės, kurių viduryje įsitaisė penkios skaisčių geltonų lapų sidabrakrūmiai „Gold Star“ – viena iš puošniausių veislių, taip pat šešios sodriai salotinės spalvos žemaūgės rutulinės tujos „Globosa Aurea“. Žemė aplink daugiamečius augalus uždengta agroplėvele ir apiberta mulčiu iš pušų žievės, taip suformuojant įspūdingo grožio oazę. Be pirmiau minėtų sodinukų ir kitų oazei įrengti reikalingų priemonių, Gintautas pataisos įstaigai dovanojo ir gražuolę hortenziją. Pasak savanorio, tai viena mylimiausių hortenzijų veislių „Bobo“, nes yra nepaprasto grožio: žydi labai gausiai, žalsvai, išsiskleidusi – baltai, o vasarą – švelniai rausvai. „Atskiros spalvos ir zonos išryškins kiekvieną augalą bei suteiks jaukumo įstaigai, kuriai jo taip trūksta“, – dalijosi idėjomis Gintautas, žadėdamas pavasarį tęsti darbus, pabrėždamas, jog grožiu ir gyvybe pulsuojančios augmenijos kompozicijos – tai šviesa, džiaugsmas ir vitaminai sielai.

     Panevėžio pataisos namų direktorius Edvardas Norvaišas, dėkodamas Gintautui Šimkui už neatlygintiną pagalbą tvarkant žaliuosius plotus pataisos įstaigoje, teigia ne mažau besidžiaugiantis ir tuo, jog Gintauto aistra augalams „užsikrėtę“ ir jam talkinusios nuteistos moterys. „Tikimės, jog pasibaigus ekstremaliajai situacijai šalyje, nuteistų moterų bendruomenė turės galimybę prisidėti ir prie Lietuvai pagražinti draugijos iniciatyvų puošiant Panevėžio miesto žaliąsias erdves“.

 

 

  

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 2 d. 15:10
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos