Naujienos

Panevėžio kalėjime - Narkotikų vartotojų dienos minėjimas

2023-11-03

Lapkričio 1-oji paskelbta Tarptautine narkotikų vartotojų diena. Šią dieną siekiama paskatinti visuomenę supratingiau žiūrėti į narkotikus vartojančius asmenis ir ieškoti būdų, kaip spręsti narkomanijos problemas. Ta proga Lietuvos kalėjimu tarnybos Pirminės asmens sveikatos priežiūros skyriaus atvejo vadybininkės Monikos Murnikaitės iniciatyva Panevėžio kalėjime surengtas Narkotikų vartotojų dienos minėjimas.

 

Su Panevėžio kalėjime bausmę atliekančiomis nuteistosiomis savo liudijimu ir sveikimo nuo priklausomybės galimybėmis dalijosi Reabilitacijos bendruomenės „Aš esu“ įkūrėjas ir vadovas kunigas Kęstutis Dvareckas. Nuteistosios buvo motyvuojamos eiti sunkiu, tačiau prasmingu sveikimo keliu.

 

Po pietų dėmesys skirtas tikslinei nuteistųjų grupei – nuo narkotikų priklausomoms nuteistosioms. Joms jogos mokytoja Alina Grubliauskaitė pravedė meditaciją ir pamokė kvėpavimo pratimų, kurie padeda paleisti susikaupusias negatyvias emocijas, nuraminti protą. Dvasinė disciplina yra sąmoningai pasirinkta veiksmų kryptis. Daugelis blaivėjančių narkomanų sunkiai priima discipliną. Anksčiau jie gyvendavo nesilaikydami suvaržymų ir tenkindavo kiekvieną pirmą savo kilusį norą, o disciplina tam prieštarauja. Dvasinės disciplinos tikslas yra laisvė nuo kaprizų vergijos. Dvasinė disciplina apima maldą ir meditaciją, dvasinę bendriją ir nuolatinį savo dvasinio augimo įvertinimą.

 

Dėkojame kunigui K. Dvareckui ir jogos mokytojai A. Grubliauskaitei už dalijimąsi žiniomis.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. lapkričio 3 d. 19:58