Naujienos

Nuteistieji dalyvavo tradicinėje lapų grėbimo talkoje

Padėti Panevėžio miesto bendruomenei tvarkyti Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios šventoriaus teritoriją ir kapines jau tapo tradicija. Lietuvos kalėjimų tarnybos Panevėžio kalėjimo nuteistieji ir šiemet antrąją lapkričio savaitę tęsė jau tradicinę lapų grėbimo akciją, kurioje dalyvavo ir nuteistieji bausmę atliekantys pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietoje, Pusiaukelės namuose bei motinos ir vaiko name.

 

Šiais metais tvarkomų objektų sąrašą papildė ir „Panevėžio sporto centro“ teritorija. Nuteistieji savanoriauti vyksta laisvu nuo darbo metu, nes daugelis jų dirba už pataisos įstaigos teritorijos ribų.

 

Antrąjį šimtmetį skaičiuojančios, į saugomų kultūros vertybių sąrašą įrašytos kapinės gerokai apleistos, čia jau seniai nebelaidojama, o ir artimųjų kapus mažai kas betvarko. Teritorija gausiai apaugusi medžiais, todėl rudenį nukritusių lapų čia apstu.

 

Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebono dr. Romualdo Zdanio aprūpintomis tvarkymo priemonėmis, nuteistieji kasdien vyko į senąsias kapines grėbti lapų, tvarkyti apleistų, artimųjų nebelankomų kapaviečių. Klebonas neslepia esąs patenkintas darbu ir tikisi, jog nuteistųjų bendruomenės pasiryžimas padėti miestui tvarkyti šią unikalią, daugelio garbingų panevėžiečių amžinojo poilsio vietą neišblės ir ateityje.

 

Informacija atnaujinta 2023 m. lapkričio 16 d. 09:33