Naujienos

Vienas pagrindinių bausmių vykdymo sistemos prioritetų – pareigūnų ir darbuotojų saugumas ir tinkamos darbo sąlygos

Vienas bausmių vykdymo sistemos prioritetinių tikslų – saugių pataisos pareigūnų ir darbuotojų darbo sąlygų užtikrinimas. Kalėjimų departamento vadovybė, siekdama maksimaliai užtikrinti bausmių vykdymo sistemoje dirbančių pareigūnų saugumą, nuolat vykdo saugumo situacijos stebėseną ir inicijuoja būtinų priemonių įsigijimą bei įstaigų aprūpinimą.

2019 m., nepaisant itin mūsų sistemai sunkaus ekonominio laikotarpio, buvo įsigyta ir Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms perduota specialiųjų ir kitų techninių priemonių už 700 tūkst. eurų. Atsižvelgiant į tai, kad šių įsigytų priemonių nepakako aprūpinti visus pataisos pareigūnus, šiais metais nuspręsta skirti daugiau lėšų siekiant įsigyti didesnį kiekį specialiųjų bei techninių priemonių, kurios užtikrintų saugesnį pataisos pareigūnų ir darbuotojų darbą.

Teisingumo ministrui Elvinui Jankevičiui išrūpinus gerokai didesnį 2020 m. biudžetą, vien specialiosioms priemonėms ir aprangai įsigyti, jiems atnaujinti, elektroninėms įeigos, aliarmo ir vaizdo stebėjimo sistemoms įrengti ir modernizuoti skirta daugiau nei 1,5 mln. eurų. Tai dvigubai daugiau nei praėjusiais metais.

Šiemet Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų ir darbuotojų saugumui užtikrinti įsigyta daugiau nei 900 vnt. dujų balionėlių, daugiau nei 1 000 vaizdo registratorių, daugiau nei 1 000 elektros šoko užtaisų, taip pat nešiojamųjų radijo ryšio stotelių, nešiojamųjų metalo detektorių, taktinių pirštinių ir liemenių, specialiosios ir antiriaušinės aprangos bei kitų specialiųjų ir techninių priemonių daugiau kaip už 700 tūkst. eurų.

Pataisos įstaigose diegiamos ir modernizuojamos pavojaus signalizacijos, vaizdo stebėjimo ir apsaugos, kitos darbuotojų saugumą užtikrinančios sistemos. Joms įdiegti bei atnaujinti šiemet skirta 110 tūkst. eurų. Elektroninė įeigos sistema įdiegta ir viename seniausių pastatų – Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Moderni ir naujoviška sistema pakeitė ne vieną dešimtmetį skaičiuojančius įspūdingo dydžio režiminio korpuso raktus ir įėjimų spynas.

Net šešiose pataisos įstaigose vykdomi įstaigų apsaugos perimetrų modernizavimo darbai – įrengiamos bei atnaujinamos vaizdo stebėjimo, signalizacijos, apšvietimo sistemos bei kitos inžinierinės-techninės priemonės. Šiems darbams atlikti skirta beveik 800 tūkst. eurų.

Šiemet pareigūnai, dirbantys postuose, kuriuose bausmę atlieka nuteistieji iki gyvos galvos, aprūpinti dūriams atspariomis liemenėmis. Neliko pamiršti ir su nuteistaisiais dirbantys Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojai – siekiant apsaugoti juos nuo galimų užpuolimų ar agresyvių probuojamų asmenų veiksmų, nupirkta elektros šoko prietaisų, dujų balionėlių ir vaizdo registratorių.

Nemažai investicijų skirta ir administracinių patalpų remontui, apšvietimo, inžinerinių tinklų atnaujinimui.

Saugi darbo aplinka, pasak Kalėjimų departamento direktoriaus Virginijaus Kulikausko, ne tik mūsų, kaip vadovų atsakomybė, bet ir bausmių vykdymo sistemoje dirbančių bei siekiančių joje įsidarbinti pareigūnų pagrįstas lūkestis, todėl dėsime visas pastangas, kad pataisos pareigūnai ir darbuotojai būtų maksimaliai aprūpinti visomis galimomis apsaugos priemonėmis, o darbo sąlygos atitiktų aukščiausius saugumo reikalavimus.

Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 9 d. 13:04

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos