Naujienos

Teismas atmetė nuteistojo skundą dėl ilgalaikių pasimatymų uždraudimo

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė nuteistojo skundą, kuriame jis prašė iš valstybės priteisti 5 tūkst. eurų neturtinę žalą, nes Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu įkalinimo įstaigose ekstremaliosios situacijos metu buvo uždrausti ilgalaikiai pasimatymai.

Teismas konstatavo, kad Kalėjimų departamento direktorius, vadovaudamasis Bausmių vykdymo kodekso nuostatomis, savo įsakymu iki ekstremaliosios situacijos pabaigos visoje arba dalyje pataisos įstaigų galėjo sustabdyti arba apriboti kitų asmenų patekimą į pataisos įstaigas ir nurodyti laisvės atėmimo vietų įstaigose leisti organizuoti tik bekontakčius iki vienos valandos trunkančius trumpalaikius pasimatymus. Todėl, pasak teismo, nebuvo pažeisti teisės aktų reikalavimai ir, atsižvelgiant į valstybės lygiu paskelbtą ekstremaliąją situaciją, Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu pagrįstai buvo nustatytas nuteistiesiems leistinas maksimalus vienos valandos bekontaktis trumpalaikis pasimatymas su artimaisiais.

Daugiau informacijos rasite čia: https://bit.ly/3kIWhEp

Primename, kad šiuo metu iki atskiro Kalėjimų departamento direktoriaus nurodymo laisvės atėmimo vietų įstaigose neorganizuojami pasimatymai su suimtaisiais ir nuteistaisiais. Nuteistiesiems ar suimtiesiems su artimaisiais leidžiama bendrauti laiškais, vaizdo ir telefoniniais skambučiais.

(Pixabay nuotr.)

Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 18 d. 11:24

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?