Naujienos

Pusiaukelės namų nuteistieji lankėsi Anykščiuose

2022-08-10

Pusiaukelės namuose bausmę atliekantiems nuteistiesiems suteikiama teisė išvykti iš įkalinimo įstaigos ne tik darbo, mokymosi tikslais, apsipirkti ar susitikti su artimaisiais, bet taip pat organizuojami renginiai, išvykos, kurių metu įkalinti žmonės rengiami gyvenimui laisvėje - plečiamas jų akiratis, pasiūlomos kultūrinės programos.

Pravieniškių Pusiaukelės namų nuteistieji išvykę į edukacinę-pažintinę išvyką, ją pradėjo nuo Angelų sakralinio meno muziejaus.

Angelų muziejus įkurtas 2010 m. kultūrininkės Beatričės Kleizaitės - Vasaris sukauptos ir Anykščiams padovanotos angelų kolekcijos pagrindu. Čia apsilankiusieji susipažįsta su angelo reikšme bažnyčios liturgijoje, tautosakoje ir tautodailėje.

Po apsilankymo muziejuje užkopė į šalia esantį Švento Mato bažnyčios bokštą ir apžvalgos aikštelėje grožėjosi atsivėrusia Anykščių panorama.

Vėliau ekskursantai nuvyko prie paminklo ,,Laimės žiburys“, skirto rašytojui Jonui Biliūnui, ten prisiminė to paties pavadinimo stebuklinę pasaką, kurioje rašytojas pasakojo apie švytintį stebuklingą užrašą, pasirodžiusį ant aukšto stataus kalno viršūnės - tas, kuris užlips ant to kalno ir ranka pasieks užrašą, visus žmones padarys laimingais, pats pavirs akmeniu. Lipdami visus 90 laiptelių iki paminklo, nuteistieji galėjo mąstyti, kaip tapti laimingesniais ir kiekvienas galvoti apie savo norus ir troškimus.

Po skanių pietų lietuviškame restorane „Seklyčia“ ir bendros nuotraukos prie įžymiausio Lietuvoje Puntuko akmens nuteistieji turėjo galimybę pasigėrėti kraštovaizdžiu vaikščiodami Medžių lajų taku.

Nuteistiesiems ypatingus įspūdžius paliko vaizdai į Anykščių šilelį, vasariškos gamtos apsuptis ir prisilietimai prie kultūros lobynų.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 10 d. 12:35