Naujienos

Pravieniškių 2-ajame kalėjime bus minima šeimų šventė

2023-05-31

Šeima - viena svarbiausių vertybių žmogaus gyvenime. Šeima visose kultūrose yra pagrindinis asmens vertybių, socialinės patirties ir paramos šaltinis, todėl, siekiant stiprinti ir palaikyti ryšį su šeimos nariais, Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 2-ojo kalėjimo Resocializacijos užimtumo komanda šį penktadienį, birželio 2 dieną, organizuoja Šeimos šventę nuteistiesiems iki gyvos galvos. Joje dalyvaus nuteistieji, kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos ir ją atlieka pusiau atviro tipo bausmės atlikimo sąlygomis, turės galimybę pasibūti ir pabendrauti su savo artimaisiais.

 

Renginio tikslas - stiprinti socialinius ryšius tarp nuteistųjų ir jų artimųjų, bendruomeniškumo jausmą tarp nuteistųjų ir darbuotojų, skatinant bendradarbiavimą, stengiantis diegti vertybes, gerinti resocializacijos procesą. Taip pat suteikti galimybę pabendrauti tarpusavyje nuteistųjų artimiesiems, kad šie suprastų, jog ta pati bėda ištiko ne tik juos. Artimieji tarpusavyje turės galimybę pasidalinti savo išgyvenimais, pažiūrėti, kuo ir kaip gyvena bausmę atliekantys asmenys. Pas nuteistuosius atvyks sutuoktinės, tėvai, vaikai, broliai, sesės, krikšto vaikai.

 

„Jau ne pirmą kartą rengiama Šeimų diena yra skatintina ir palaikoma iniciatyva, gerinant bausmę atliekančių asmenų socialinius ryšius su artimaisiais“, - sako Lietuvos kalėjimų tarnybos direktorius Virginijus Kulikauskas.

 

Šiai šventei nuteistieji ruošiasi jau daugiau nei du mėnesius. Šeima - ypač jautri tema, todėl šventei rengiamasi atsakingai: tarp nuteistųjų, kalinčių iki gyvos galvos, susibūrė trys chorai, kurie savo artimiesiems padovanos bent po vieną dainą. Taip pat dainas atliks Pravieniškių 2-ojo kalėjimo muzikinė grupė „Lietaus šviesa“, kurioje šiuo metu yra net 12 narių, iš kurių - 5 nuteistieji iki gyvos galvos. Visos dainos bus atliekamos gyvai.

 

Prie muzikinės grupės atliekamų dainų prisidėjo ir smuikininkė, muzikos terapeutė Kotryna Ugnė Daunytė, su trimitu gros aktorius-režisierius Marius Repšys, kuris aktyviai įsitraukia į muzikinę veiklą, važinėja į repeticijas ir savanoriškai prisideda prie nuteistųjų muzikinės veiklos. Dvi dainos skambės visiškai naujai, nes žodžius ir muziką sukūrė nuteistieji. Šventėje, be kita ko, skambės daina - bendras projektas, kurią atliks nuteistieji kartu su Resocializacijos skyriaus specialistais, socialiniais darbuotojais ir artimaisiais. Savo dainas dovanos ir dainininkas Aleksandras Makejevas. Simboliškai bus paminėta ir artėjanti Tėvo diena.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. gegužės 31 d. 14:16