Naujienos

Per karantiną nuteistieji gauna dovanų ir dėmesio iš savanorių

Kauno tardymo izoliatoriuje bausmę atliekantys nepilnamečiai ir pilnamečiai asmenys iki 24 metų gavo ypatingų dovanų krepšelius su palaikymo, vilties žodžių ir gražiausių linkėjimų prirašytais atvirlaiškiais, saldžia šokolado plytele, rašymo priemonėmis ir suvenyru. Tokį ypatingą būdą praskaidrinti nuteistųjų nuotaikas per karantiną, kai ribojami visų žmonių kontaktai, sugalvojo VšĮ „Prirašytos rankos“ savanoriai.

Kauno tardymo izoliatorius ir VšĮ „Prirašytos rankos“ – socialiniai partneriai ir bendradarbiauja organizuodami nuteistųjų užimtumą, prevencinius užsiėmimus. Bendrystės siekis – ugdyti nuteistųjų socialinius, bendravimo įgūdžius, skatinti sąmoningumą, padėti jiems tinkamai įsitraukti į visuomeninį gyvenimą atlikus bausmę.

Praėjusiais metais „Prirašytų rankų“ savanoriai įgyvendindami projektą dažniausiai savaitgaliais atvykdavo į įstaigą, bendraudavo su nuteistaisiais. Vyko renginiai ir užsiėmimai įvairiausiomis temomis – proto mūšiai, savęs pažinimas mene, diskusijos tokiais klausimais, kaip „Visuomenės pavyzdys, kas tai?“, „Bendruomeniškumas“ ir panašiais. Savanorių dėmesys, bendravimas su nuteistaisiais, jų iniciatyvos įtraukdavo jaunuolius aktyviai dalyvauti pozityvioje veikloje.

Karantinui pateikus nemažai iššūkių ir užvėrus duris į įstaigą savanoriams ir visuomenininkams, VšĮ „Prirašytos rankos“ išradingi savanoriai sugalvojo naujų bendravimo būdų su įstaigoje esančiais jaunuoliais – dabar aktyviai rodo dėmesį laiškais ir dovanėlėmis. Nuteistieji palaiko tą iniciatyvą – patys kiekvieną savaitę rašo laiškus juos lankiusiai VšĮ „Prirašytos rankos“ komandai.

Kauno tardymo izoliatoriaus nuteistieji ir darbuotojai nuoširdžiai dėkingi VšĮ „Prirašytos rankos“ savanoriams už praskaidrintą karantino laikotarpį, už vilties žodžius tiems, kam jų labai reikia, už įveiktas kliūtis, trukdžiusias bendrauti tiesiogiai, bei už išradingus sprendimus, padėjusius tęsti bendradarbiavimą.

Informacija atnaujinta 2021 m. vasario 12 d. 09:09

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos