Naujienos

Nuteistųjų štangos spaudimo varžyboms teisėjavo pareigūnas-čempionas

Šiaulių tardymo izoliatoriuje įvyko bene populiariausios sporto varžytuvės – štangos spaudimo varžybos. Vos tik pasirodžius skelbimams apie planuojamas varžybas, norintys dalyvauti nuteistieji ėmė joms aktyviai ruoštis. Viena iš renginio organizatorių, Resocializacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Ramoškaitė sakė, kad apie planuojamas štangos spaudimo varžybas nuteistieji buvo informuoti prieš mėnesį ir iš karto ėmė aktyviai treniruotis.

Varžybų teisėju tapo tikras štangos spaudimo profesionalas, Lietuvos čempionas, Europos vicečempionas savo amžiaus grupėje, Saugumo valdymo skyriaus specialistas Linas Palivonas. Pareigūnas dalyviams parodė, kaip teisingai ir taisyklingai turi būti spaudžiama štanga, kokia turi būti rankų bei kūno padėtis, kad ne tik užsiskaitytų taškai, bet ir kad dalyviai nepakenktų savo sveikatai.

Jėgas ir ištvermę mėgino 14 įstaigoje laikomų suimtųjų ir nuteistųjų. Štangos spaudimas ant suoliuko yra vienas iš trijų jėgos kilnojimo rungčių, greta tempimo ir pritūpimų. Ši rungtis įtraukta į parolimpinių rungčių programą. Štangos spaudimas gulint ant suoliuko naudojamas treniruotėse su svoriais, kultūrizmo ir kitose treniruotėse, skirtose krūtinės raumenims lavinti.

Emocijų per varžybas tikrai netrūko, išrinkti tris geriausiuosius taip pat nebuvo paprasta, nes visi dalyviai atkakliai rungėsi dėl kiekvieno taško. Kaip pastebėjo varžybas organizavę pareigūnai, svarbu ne tik medaliai, bet ir vertybiniai dalykai. Rungtis reikalauja didžiulės koncentracijos, pasitikėjimo savimi, ryžto siekti užsibrėžto tikslo, gebėjimo rungtis sąžiningai ir garbingai. Dalyvių gausa parodė, kad sveiko gyvenimo būdo šalininkų kalinčiųjų tarpe daugėja.

Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir išskirtiniais nugalėtojų kolegų rankų darbo medaliais.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 8 d. 07:21