Naujienos

Kviečiame į atvirąją konsultaciją-diskusiją dėl nuteistųjų darbų realizavimo

2022-07-13

Kalėjimų departamentas kviečia fizinius ir juridinius asmenis į atvirąją diskusiją-konsultaciją kartu ieškoti būdų, kaip padėti nuteistiesiems realizuoti individualios veiklos metu pagamintus dirbinius. Parduodami savo dirbinius nuteistieji gautų pajamų ir įgytų galimybių padengti turimus įsiskolinimus, susitaupyti lėšų pragyvenimui išėjus iš įkalinimo įstaigos.

Įkalinimo įstaigose yra daug talentingų, darbščių ir kūrybingų žmonių, kurie neretai dienas leidžia užsiimdami rankdarbių, įvairių dirbinių ir meno kūrinių gamyba. Visgi, iki šiol jų darbai lieka pataisos įstaigoje arba tiesiog kažkam padovanojami.

Siekdami didinti nuteistųjų motyvaciją aktyviau užsiimti prasmingomis veiklomis, ugdyti jų darbinius ir verslumo įgūdžius bei sudaryti sąlygas jiems patiems labiau prisidėti prie savo išlaikymo, labai norime, kad atsirastų asmenų ar organizacijų, padedančių realizuoti nuteistųjų pagamintus dirbinius.

Bausmių vykdymo kodekso (BVK) 126 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems sudaromos galimybės užsiimti prasminga jų ir visuomenės interesus atitinkančia veikla. Viena iš įtvirtintų nuteistųjų užimtumo veiklos formų – individuali veikla.

Vadovaujantis BVK 127 straipsnio 2 dalies 5 punktu, pataisos įstaiga, organizuodama nuteistųjų užimtumą, padeda nuteistiesiems realizuoti individualią veiklą vykdant sukurtus gaminius. Siekdami įgyvendinti šią nuostatą, labai kviečiame fizinius ir juridinius asmenis kartu ieškoti būdų, kaip padėti nuteistiesiems realizuoti pagamintus dirbinius, kad jie galėtų užsidirbtų pajamų.

Dirbinių (rankdarbių, paveikslų ir kt.) realizavimo variantai gali būti įvairūs – elektroninės parduotuvės, mugės ir kiti jūsų pasiūlyti variantai.

Pirmuoju etapu bandytume orientuotis ne į masinės gamybos produkcijos pardavimus, o į individualių nedidelio tiražo dirbinių ir meno kūrinių realizavimo algoritmo sukūrimą. Siekiame, kad tai būtų ne vien prekės pardavimas, bet kartu ir socialinė žinutė visuomenei apie žmones, kurių istorijoje yra skaudžių klaidų, suklupimų, bet kurie stengiasi ir nori keistis, tik jiems reikia mūsų visų palaikymo ir galimybių pasikeisti suteikimo.

Labai kviečiame susidomėjusius iki liepos 29 d. kreiptis į Kalėjimų departamento direktoriaus patarėją Raimondą Čižauskaitę tel. 8 667 62196 arba el. paštu raimonda.cizauskaite@kaldep.lt

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. liepos 13 d. 14:41