Naujienos

Nuteistųjų išradingumas toliau stebina – šį kartą drambliukai iš duonos

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Trečiojo sektoriaus nuteistasis, atliekantis bausmę drausmės grupėje kamerinio tipo patalpose, pagal savo atrastą technologiją pagamino  miniatiūrinius dirbinius - visą drambliukų šeimą iš duonos.

 

Laisvės atėmimo įstaigose bausmę atliekantys nuteistieji neretai atranda naujus savo gebėjimus ir pomėgius. Sako, kad turėdami daug laisvo laiko ir norėdami pabūti su savo mintimis bei emocijomis jie patys ieško būdų ir medžiagų saviraiškai. Dažnai tomis medžiagomis tampa čia pat po ranka esantys daiktai. Šį kartą mažais meno kūrinėliais tapo duona. Tiesa, kaip ją apdoroti žino ir moka tik drambliukų ir kitų mažųjų padarėlių autorius.

 

Kalėjimų departamentas yra ne kartą viešinęs, kaip nuteistieji geba sukurti originalius dirbinius iš muilo, kartono, tualetinio popieriaus. Norintys laisvės atėmimo įstaigose per užsiėmimus gali dirbti ir su įprastomis medžiagomis – medžiu, popieriumi, moliu, audiniais ar oda. Tačiau nuteistiesiems nedraudžiama ieškoti ir unikalių priemonių ar technikos savo kūriniams. Žinoma, unikalumu bei savo išmone jiems pavyksta nustebinti aplinkinius.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 19 d. 07:46

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?