Naujienos

Mokesčių inspektoriai konsultuoja, kaip nuteistiesiems organizuoti individualią veiklą

Pataisos įstaigose ieškoma galimybių organizuoti nuteistiesiems darbus ir veiklas, kuriuos jie galėtų atlikti laisvės atėmimo vietose. Tai nėra paprasta. Nuteistiesiems reikia registruoti savo veiklas, realizuoti paslaugas ar prekes, deklaruoti mokesčius, juos mokėti. Visa tai turėtų padėti organizuoti įstaigų darbuotojai, kuriems naujovės kelia nemažai iššūkių ir klausimų.

Tokiais atvejais į pagalbą ateina Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai. Šiaulių tardymo izoliatoriuje apsilankę Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento atstovės susitiko su įstaigos resocializacijos specialistais, socialiniais darbuotojais domėjosi kalinčiųjų asmenų individualios veiklos, vykdomos pagal verslo liudijimus ar individualios veiklos pažymas, realizavimo praktinėmis galimybėmis.

Neturintys teisės išvykti už pataisos įstaigos ribų be sargybos arba be palydos nuteistieji darbine veikla gali užsiimti tik įkalinimo įstaigoje. 112 gyvavimo metus skaičiuojantis Šiaulių tardymo izoliatorius sudėtingai pritaikomas darbinės veiklos plėtrai ir dėl savo paveldosauginio statuso, ir dėl itin kompaktiškos teritorijos, tad nuteistųjų užsiėmimas darbine veikla įsigyjant verslo liudijimus ar individualios veiklos pažymas gali tapti puikia motyvacine priemone norintiems dirbti ir užsidirbti.

Mokesčių inspekcijos atstovės pažymėjo, kad iniciatyva yra sveikintina, nes pradėdamas savo tegul ir labai smulkų verslą įkalinimo įstaigoje, žmogus išmoks veiklą vykdyti skaidriai, įgaus praktinių žinių kaip tai daryti teisingai, o išėjęs į laisvę turės galimybę plėtoti pradėtus darbus, užsitikrinti pragyvenimo šaltinį.

Renginio dalyviai iš viešnių sužinojo apie individualios veiklos įregistravimo būdus, darbo pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą privalumus ir skirtumus, šią veiklą vykdančių asmenų mokestines prievoles bei apie veiklos apskaitos tvarkymą.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotojams susitikimas buvo naudingas, nes norint paskatinti nuteistuosius imtis darbinės veiklos, pareigūnams ir socialiniams darbuotojams reikia kuo daugiau žinoti apie siūlomą veiklos modelį.

Mokesčių inspekcijos specialistės tikino, jog yra pasirengusios atvykti ir vėliau, konsultuoti individualia veikla užsiimti ketinančius nuteistuosius tokios veiklos įregistravimo, vykdymo ir apskaitos tvarkymo klausimais, nes palaiko šią kalinčiųjų užimtumo skatinimo idėją ir tikisi, kad bendromis pastangomis ją pavyks sėkmingai realizuoti.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 24 d. 11:39

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?