Naujienos

Marijampolėje į pataisos namus permesti 6 telefonai ir 2 pjūkleliai

2022-08-19

Marijampolės pataisos namai informavo rugpjūčio 19-sios naktį, apie 01.45 val., apsaugos posto pareigūnė pastebėjo ir pranešė, kad per įkalinimo įstaigos tvorą į pataisos namų teritoriją pastebėjo nutiestą virvę. Nurodytoje vietoje prie virvės rastas pririštas paketas, akivaizdžiai su virvės pagalba permestas per mieste esančios laisvės atėmimo įstaigos tvorą.

Pareigūnai, išardę paketą, aptiko 6 mobilaus ryšio telefonus, įkroviklį, krovimo laidus ir du metalo pjūklelius.

Pasak pataisos įstaigų pareigūnų, bandymas perduoti telefonus ir kitas ryšio priemones, uždraustas turėti nuteistiesiems – dažnas, kone kasdienis reiškinys, tačiau pjūkleliai aptinkami rečiau. Bet ir tokių radinių pasitaiko.

„Dar prisimename atvejį, kai išpjovę dalį grotų paspruko iš įkalinimo įstaigos du Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje bausmę atlikinėję nuteistieji, netrukus jie buvo sulaikyti. Bet tuomet kilo klausimų, iš kur nuteistieji galėjo gauti pjūklelį grotoms nupjauti. Tokie neteisėti draudžiamų daiktų perdavimai kaip šiandieninis parodo būdus, kuriais nuteistieji gali įgyti tokių įrankių“, - sako Kalėjimų departamento viešųjų ryšių specialistė Irmina Frolova-Milašienė.

Kalėjimų departamento Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai teigia, kad įstaigose įrengta papildomų priemonių, jog iš įkalinimo įstaigų nebūtų galimybės pasišalinti vien tik perpjovus grotas. Tačiau įgiję įrankių ir perpjovę kažkokias vidinių patalpų metalines grotas įstaigų viduje, nuteistieji gali pasidaryti galimybes pereiti iš vienos patalpos į kitą arba, pavyzdžiui, išeiti į pataisos įstaigos teritoriją, į kurią yra galimybė per tvorą permesti draudžiamus daiktus. Tokių atvejų buvo nustatyta įkalinimo įstaigose.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 19 d. 16:14