Naujienos

Naujoje knygoje pristatyti neįprasti kalėjimo dienoraščiai

Penktadienį Knygų mugėje buvo pristatyta neeilinė knyga. Iš daugybės kitų leidinių ji išsiskyrė savo unikalumu. Knygos autorius – Lukiškių kalėjime kalintis Žygimantas Digaitis.

„7 kvadratiniai metrai: neįprasti kalėjimo dienoraščiai“ – tai pasakojimas apie Ž. Digaičio kameros draugą – socialinių įgūdžių neturintį, kurčią, nemokantį gestų kalbos vyrą. Knygoje rašoma, kaip visiškai nesugebančiam pasirūpinti savimi kameros draugui Ž. Digaitis palaipsniui diegė socialinius įgūdžius – mokė elementariausių darbų, higienos ir t.t.

Knygos autorius pabrėžia, kad noras padėti artimui atsirado dėl asmeninių pokyčių – įtikėjimo, priimto krikšto. Knygos pristatyme dalyvavęs br. Arūnas Peškaitis taip pat pabrėžė, kad Ž. Digaičio veikloje pasireiškė Dievo malonė ir tokiu būdu atsivertimas atėjo per kitą žmogų.

Knygos redaktorė Elvyra Kučinskaitė teigė, kad ši knyga nėra vien tik literatūros kūrinys. Pasak jos, ši istorija yra liudijimas.
Knygos pristatymo metu kalbėjęs Lukiškių Ti-K vadovas V. Davidenko sakė, kad tai, ką padarė Ž. Digaitis, yra labai svarbu, nes būtina dirbti su kalinčiais žmonėmis.
Knygos pristatyme dalyvavo ir Kalėjimų departamento atstovai, kurie tarė padėkos žodį šios iniciatyvos autoriams ir puoselėtojams. Pabrėžta, kad tokie pavyzdžiai labai svarbūs ir visuomenei bei patiems nuteistiesiems.

 

 

Informacija atnaujinta 2014 m. vasario 24 d. 14:04