Naujienos

Šiauliams – nuteistųjų rankomis pagaminti knygų nameliai

2021-09-10

Jeigu Šiauliuose pamatysite dailų knygų dalijimuisi skirtą namelį – žinokite, kad greičiausiai jis pagamintas nuteistųjų rankomis.

Viskas prasidėjo, kai šalia izoliatoriaus pastato buvo pastatytas ūkio aptarnavimo būrio nuteistųjų sumeistrautas namelis knygoms. Jis tapo ne tik izoliatoriaus kaimynų traukos centru. Originalia ir bendruomeniškumą skatinančia knygų dalijimosi platforma susidomėjo Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

„Bibliotekos darbuotojai negailėjo gražių žodžių kalinčiųjų sukurtam knygų nameliui ir klausė, ar galėtume pagaminti jų daugiau. Tai buvo partnerystės pradžia. Šiandien prie kelių miesto viešosios bibliotekos filialų galite pamatyti mūsų nuteistųjų pagamintus dailius knygų namelius“, - apie prasmingos partnerystės pradžią pasakojo įstaigos Resocializacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Ramoškaitė.

Visai neseniai izoliatorių pasiekė bibliotekos padėkos už bendradarbiavimą kuriant ir gaminant knygų namelius. Bibliotekininkų padėka skirta ir nuteistajam, kuris savo darbu bei idėjomis bene labiausiai prisidėjo kurdamas jaukiais Šiaulių miesto akcentais tapusius knygų namelius.

„Ši partnerystė – prasminga bei naudinga tiek kalintiesiems, tiek Šiauliams. Nuteistieji noriai įsitraukia į namelių gamybos procesą, dirba atsakingai, nes žino, kad knygų nameliai puoš miestą. Biblioteka dovanoja knygų arba paskolina skaitymui populiariausią literatūrą, kas skaitymu užkrečia vis daugiau suimtųjų ir nuteistųjų“, - sakė izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojas

Almantas Pranskūnas

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 13 d. 14:45
 

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?