Naujienos

Nuteistieji su savanoriais ir pareigūnais dalyvavo piligriminiame žygyje į Šiluvą

2021-09-13

„Jums reikia nenustoti šitą daryti“, - taip sakė nuteistieji, kartu su savanoriais išėję į piligriminį žygį Šiluvoje.

Vyrai ir moterys, turintys teisę išeiti be sargybos už įkalinimo įstaigų ribų, buvo pakviesti Resocializacijos specialistės Kauno tardymo izoliatoriuje dirbančios Faustos Palaimaitės leistis į maždaug 10 km Kryžiaus kelią ir aplankyti Šiluvą.

Į kelionę išsiruošė apie 60 žmonių – nuteistųjų, savanorių ir pareigūnų, kurie kelionėje tapo

visi lygūs, dalindamiesi mintimis, melsdamiesi ir pasikalbėdami tarpusavy aplankė visas 14 koplyčių, kurios vaizduoja Jėzaus stotis.

Pati žygio iniciatorė Fausta sakė, kad atmosfera buvo nepaprasta.

„Labiausiai skambėjo tyla tarp stočių, kai uždavus klausimą apie ką pamąstyti 60 žmonių ėjo tuos kelis šimtus metrų iki kitos stoties, o mus gaubė maldos dvasia. Vos keli iš visų buvo manę tokį stebuklą: Kryžiaus kelio maldą, daugumai tai pirmas kartas. Ir labai nepaprastai nusisekęs kartas“, - taip neneprastą žygio atmosferą apibūdino pati iniciatorė Fausta.

Nuteistiesiems įspūdį kelionės metu paliko ir susitikimas Žanu Talandžiu – buvusiu nuteistuoju, per Dievą atradusį kelią į blaivybę, į šeimą, dabar padedančiu bausmes atlikusiems ir problemų turintiems žmonėms.

Fausta Palaimaitė pasidalijo keletu žygio dalyvių atsiliepimų:

"Džiaugiuosi, kad įveikiau visą kelią. Buvo daug apmąstymų apie save ir savo praeitą gyvenimą",

"Man tai buvo pirmas toks kartas, bet visa šita Kryžiaus kelio istorija mane palietė ir tikrai privertė susimąstyti apie save ir savo artimuosius. Manau, kad Jums reikia nenustoti šitą daryti" ,

"Pati nuostabiausia diena, kada pirmą kartą piligriminėje kelionėje esu ir pirmas kartas Šiluvoje.

Pasak žygį organizavusios Faustos, akivaizdu, kad piligrimais tapo nebūtinai pamaldūs nuteistieji, bet jie gavo tokių įspūdžių ir pojūčių, kad dauguma pareiškė norą ir kitais metais būtinai dalyvauti tokiame žygyje.

„Ačiū žmonėms už pasitikėjimą, ir Dievui už stebuklą. Tegu Dievas duoda, kad taptų tradicija, aš paimčiau“, - sakė Fausta.

 

Foto: Vaidas Šukys

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 13 d. 13:07
 

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?