Naujienos

Laivės atėmimo įstaigose paminėta Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

2021-09-13

Kasmet rugsėjo 10 dieną yra minima „Pasaulinė savižudybių prevencijos diena“. Tai aktuali tema ir laisvės atėmimo įstaigose.

Pravieniškių Atvirojoje kolonijoje minint šią dieną vyko „Tylos žygis“. Nuteistieji kartu su Resocializacijos skyriaus darbuotojais tylėdami žygiavo 5 ratus per Atvirosios kolonijos lauko teritoriją. Po žygio nuteistieji suvaidino mini spektaklį „Keturios vertybės“. Vyko diskusijų grupė apie patirtus pojūčius Tylos žygio metu.

Trečiojo sektoriaus nuteistieji dalyvavo draugiškame bėgime.

Po renginių Resocializacijos skyriaus darbuotojai kartu su nuteistaisiais bendravo, bei kvietė keisti nuostatas dėl suicidinio elgesio, skatino daugiau sužinoti apie pagalbos galimybes. Ragino  pastebėti ir palaikyti pozityvias žmonių savybes, kad jie galėtų jas paversti savo privalumais ir galimybėmis.

Kalbant apie savižudybes, pabrėžiama, kad daugumos jų galima išvengti. Labai dažnai, kai žmogus sakosi pavargęs nuo gyvenimo, nemato gyvenimo prasmės toliau gyventi, į tai arba numojama ranka, arba jam pasakojama apie kitus žmones, kuriems buvo dar blogiau. Nei viena, nei kita tokiam žmogui nepadeda. Labai svarbus pirmas kontaktas su žmogumi. Dažnai susitikimas su juo vyksta prie kitų žmonių gydymo įstaigoje arba viešoje vietoje, kur atviras pokalbis – gana sunkus. Pirmiausia būtina rasti tinkamą vietą ramiam ir konfidencialiam pokalbiui. Skirti pakankamai tam laiko. Suicidinių minčių turintis asmuo paprastai tik per ilgesnį laiką atsiveria, tad reikia būti psichologiškai pasirengusiam suteikti jam tokią galimybę. Svarbiausias dalykas yra išklausyti jį.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 13 d. 14:36
 

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?