Naujienos

Alytaus pusiaukelės namų nuteistieji keliauja po gražiausias Dzūkijos vietas

Alytaus pusiaukelės namų nuteistieji kartu su pusiaukelės namų darbuotojomis aplankė Marcinkonių informacinis lankytojų centrą, kurio metu buvo įveiktas 10 km Zackagirio pažintinis takas. Takas vingiuoja vaizdingomis Marcinkonių apylinkėmis, jo pradžia nuo Marcinkonių lankymo centro. Įspūdingos Grūdos upės kilpos, paslaptingas Aklaežeris, vėjo pustomas Klonių kalnas, Šaudyklos kalnas. Dziackagirio upelio pakrantėmis išsirikiavusios bebrų trobelės, įdomios ir gamtininkams, ir paprastiems keliautojams. O kur dar Raudonosios knygos augalai ir paukščiai, kurie yra neatsiejama šio nuostabaus gamtos kampelio dalimi. Visa tai galėjo pamatyti Alytaus pusiaukelės namuose bausmes atliekantys žmonės.
Taip pat nuteistieji aplankė Druskininkų mieste „Girios aidą“ - miško  muziejų įkurtą 1971 m. miškininko A. Valavičiaus  iniciatyva. Ten pat yra ir Druskininkų miškų urėdijos mokymo ir informacijos centras. Muziejuje susipažinome su ten eksponuojamomis Lietuvos gyvūnų ir paukščių iškamšomis, parodinėmis šalies peizažų bei faunos fotografijomis, Lietuvos tautodailininkų darbais, taip pat miško pasivaikščiojimo take aplink muziejų su eksponuojamomis kai kurių retų Lietuvos medžių rūšimis bei kitais dekoratyvūs medžio drožiniai.
Druskininkuose buvo aplankyta Švč. Mergelės Marijos Škaplierienės bažnyčia kuri buvo įkurta 1841 m. kunigo Boleslovo Valeikos. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios vardas nurodo, jog ši šventovė dedikuota Karmelio kalno Švč. Mergelei Marijai, liaudies pamaldumo tradicijoje vadinamai Škaplierine. Šiandien bažnyčią puošia meno darbai. Šventovės erdvėje kabo tapybos paveikslai. 1991 metais bažnyčios fasade pastatyta menininko K. Patamsio sukurta skulptūra „Jėzus laimina“.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 19 d. 07:23