Naujienos

Priklausomybę įveikęs kunigas susitikimuose apie tai kalbasi su nuteistaisiais

Alytaus pataisos namuose įvyko nuteistųjų susitikimas su kunigu Kęstučiu Dvarecku, priklausomų žmonių bendruomenės „Aš esu“ vadovu. Pataisos namuose nemažai nuteistųjų yra priklausomi nuo alkoholio ar narkotikų, įvykdę nusikaltimus būdami apsvaigę.

Pats kunigas Kęstutis išsivadavęs iš priklausomybės gniaužtų ir kasdien padedantis dešimtims priklausomų žmonių kopti iš priklausomybės dugno yra įsitikinęs, kad nėra beviltiškų nurašytų atvejų, jei žmonės patys pasiryžta keistis, pokytis ateina. Kunigo patirtis byloja, kad jis kasdien susiduriantis su žmonėmis, besitikinčiais stebuklo, tačiau nieko nedarančiais, kad jis įvyktų.

Pasak Kęstučio, niekas turi neprarasti vilties, net jei ne iš karto pasiseka įveikti sunkumus. Jo įsitikinimu, Dievas ir pagalba pas kiekvieną ateina per kitus žmones, todėl siūlo priimti visus, kurie gali nukreipti sveikimo link, priimti kitus, net ir išgyvenusius skaudžius patyrimus, nes kunigo manymu, tai yra Dievo pastangos parodyti kryptį – o kai žmogus pradeda judėti, atsiranda reikiama pagalba, reikiamos situacijos, kurios nukreipia ir motyvuoja pokyčiui.

Atvykusio kunigo betarpiškas bendravimas, pasidalinimas savo gyvenimo patirtimi apie priklausomybes ir kovą su jomis nuteistiesiems kelia daug emocijų, klausimų, atsakymų ieškojimo, diskusijų. Tokių susitikimų iniciatoriai, taip pat ir susitikimus organizuojantys pataisos namų specialistai tikisi, kad bent daliai bausmes atliekančių žmonių tokie pokalbiai gali duoti pradžią jų pokyčiams, pažadinti norą keistis.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 23 d. 13:21