Naujienos

Nuteistojo susidomėjimas baltų kultūra virto įstaigos projektu

Rytoj, rugsėjo 22 dieną. minima Baltų vienybės diena. Šiaulių tardymo izoliatoriuje šia proga – renginys su nuteistųjų pagaminta baltų simbolika, piešiniais. Prieš tai įkalintieji klausėsi viso paskaitų ciklo, pasakojimų apie baltų ženklus, gentis, jų pasaulėvaizdį, gyvenimo būdą.

O visas baltų temai skirtas projektas Šiaulių tardymo izoliatoriuje prasidėjo dar prieš gerus keturis mėnesius, kai vienas Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalintis nuteistasis iki gyvos galvos išreiškė norą daugiau sužinoti apie baltus – baltų gentis, ženklus, simboliką ir jų reikšmes. Projektas tęsėsi ne vieną mėnesį. Pasiūlius resocializacijos specialistams, švietėjiškame renginyje panoro dalyvauti ir daugiau kalinčiųjų iki gyvos galvos asmenų. Baltų vienybės dieną jie įprasmino savo piešiniais. Kūriniai – baigiamasis ne per vieną užsiėmimą plėtotos baltų temos etapas. Projekto dalyviai klausė paskaitų apie baltų simboliką, o tai, ką jose išgirdo, perteikė kurdami: visą vasarą piešė, gamino knygų skirtukus, papuošalus, kitus meno kūrinius. Juose atsispindėjo baltiškieji simboliai ir ženklai, bandyta perteikti archajišką baltų pasaulėvaizdį.

„Džiugu, kad patys nuteistieji parodo iniciatyvą ir domisi įvairiomis temomis, nori sužinoti ir išmokti kažką naujo. Tai ne tik prasmingas ir įdomus nuteistųjų užimtumas – tai proga ir mums visiems atsigręžti į senąją Lietuvos istoriją, ją prisiminti ir suprasti kokia ji didinga“, – sakė renginių ciklą organizavusios resocializacijos specialistės ir bibliotekininkė. Tai, kad kalintieji patys inicijuoja jiems aktualias švietėjiškų renginių temas jos vertina itin teigiamai: dalyvavimas pačių inicijuotose priemonėse nuteistuosius motyvuoja tapti aktyvesniais resocializacijos procesų dalyviais.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 21 d. 11:36

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?