Naujienos

Nuteistųjų bandymą perduoti „dovanėlę“ kitiems nuteistiesiems atskleidė pareigūnai

Lapkričio 17 d. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnams patikrinus maisto termosus, skirtus Alytaus pataisos namų režiminės teritorijos nuteistiesiems, vieno jų dangtelyje rasta, kaip įtariama, narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

Apie 19.22 val. Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai tikrino maisto termosus, kuriuos iš nuteistųjų, turinčių teisę išvykti be sargybos ar palydos patalpų, esančių Alytaus pataisos namų administracinėje teritorijoje, buvo ruošiamasi gabenti į režiminę teritoriją. Vieno iš termosų dangčio vidinėje pusėje pastebėta slėptuvė, kurioje rasti pleistrai su, kaip įtariama, psichotropine medžiaga.

„Pagerinta“ vakarienė nuteistųjų nepasiekė, o dėl šio įvykio Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“ 1 dalį.

Skirtingų rūšių narkotinių ar psichotropinių medžiagų aptinkama nuteistiesiems skirtuose siuntiniuose, laiškuose, grėsmė šioms medžiagoms patekti į laisvės atėmimo vietų įstaigas kyla nuteistųjų pervežimo metu, pasitelkiant, kaip šiuo atveju, nuteistuosius, kuriems suteikta teisė vykti be sargybos ar palydos už įstaigos ribų, taip pat asmenis, dirbančius laisvės atėmimo įstaigose ar patenkančius į jas kitais tikslais.

Siekdami užkardyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų patekimą į laisvės atėmimo vietų įstaigas, pataisos pareigūnai aktyviai vykdo prevencines priemones, bendradarbiauja su kitomis teisėsaugos institucijomis.

(Dainiaus Sinkevičiaus nuotrauka)

Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 18 d. 17:30

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?