Naujienos

Laisvės atėmimo vietų ligoninėje įgyvendinamas projektas „Sveika gyvensena per fizinį aktyvumą“

2020-01-13

Nuo 2019 m. kovo 20 d. Laisvės atėmimo vietų ligoninėje savo veiklą pradėjo naujai įrengtas Socialinės globos sektorius skirtas neįgaliems ir specialius poreikius pagal sveikatos būklę turintiems asmenims.
Ligoninė, ieškodama būdų kaip sudaryti sąlygas sušvelninti naujai atvykusių asmenų adaptacinį laikotarpį bei sumažinti stresą dėl žalingų įpročių atsisakymo, 2019 m. balandžio  mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru. Susitikimo metu buvo apsvarstyta Socialinės globos sektoriuje esama situacija bei priimtas bendras sprendimas, jog būtų tikslinga nuteistiesiems organizuoti psichologų konsultacijas bei rengti fizinio aktyvumo užsiėmimus, pvz. šiaurietišką ėjimą su specialiomis lazdomis.
Ligoninės administracija 2019 m. balandžio mėnesį parengė projektą „Sveika gyvensena per fizinį aktyvumą“ bei dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos paskelbtų 2019 metų Kaišiadorių rajono savivaldybės sporto rėmimo projektų atrankoje. Kaišiadorių rajono savivaldybės komisija įvertino pateiktą paraišką ir projekto vykdymui skyrė lėšas.
Socialinės globos sektorius skirtas neįgaliems ir specialius poreikius pagal sveikatos būklę turintiems asmenims. Naujai atvykę, dažnai jau turi susiformavusį požiūrį į savo sveikatą, o dažnas jų turi sveikatos problemų. Be to, Ligoninės teritorijoje draudžiama rūkyti, todėl naujai atvykę asmenys patiria papildomą stresą.
Projekto įgyvendinimo tikslas – motyvuoti nuteistuosius aktyviai ir naudingai sveikatai leisti laisvalaikį, įtraukiant juos į sveikatą gerinančias veiklas, tuo pačiu keliant jų pasitikėjimą savo galimybėmis, mažinant socialinę atskirtį, formuojant teigiamą požiūrį.
2019 m. birželio mėn. Laisvės atėmimo vietų ligoninėje nuteistiesiems, esantiems Socialinės globos sektoriuje, buvo pristatytas projektas „Sveika gyvensena per fizinį aktyvumą“.
Pirmo Projekto įgyvendinimo etape nuteistiesiems organizuotos grupinės konsultacijos ir teikiama psichoterapinė pagalba. Konsultacijas 2019 m. birželio – rugsėjo mėn. teikė Priklausomybių ligų specialistų asociacijos pirmininkas Gytis Jurevičius ir pirmininko pavaduotojas Deividas Smailys. Individualių konsultacijų metu buvo siekiama padėti atpažinti priklausomybę ir su ja susijusias problemas, motyvuoti keisti žalingus įpročius, sušvelninti nuteistųjų adaptacinį laikotarpį ir mažinti stresą dėl žalingų įpročių atsisakymo.
2019 m. rugsėjo – gruodžio mėnesių laikotarpiu Ligoninė, bendradarbiaudama su Lietuvos probacijos tarnybos atstove Rima Sasnauskiene, nuteistiesiems vykdė anonimines konsultacijas, nukreiptas į emocijų bei streso valdymą. Konsultacijų metu nuteistieji turėjo galimybę įsigilinti į savo problemas, suvokti jų reikšmę ir pradėti ieškoti galimybių keistis. Konsultacijų siekiamybė – atkurti ir sustiprinti priklausomų nuteistųjų žmogiškąsias vertybes, mokyti juos pasirinkti ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimus.
Antro Projekto įgyvendinimo etape 2019 m. birželio – rugpjūčio mėnesių laikotarpiu Visuomenės sveikatos biuro specialistas Arvydas Raskila nuteistiesiems organizavo fizinio aktyvumo užsiėmimus - šiaurietišką ėjimą. Nuteistiesiems buvo akcentuojama, jog fizinis aktyvumas – vienas svarbiausių gyvensenos veiksnių, stiprinančių fizinį pajėgumą, sveikatą ir didinančių gyvenimo įvairovę, o šiaurietiškas ėjimas labai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti fizinę būklę, kadangi šį ėjimą praktikuoti gali kiekvienas – nėra apribojimų dėl amžiaus, svorio ar fizinio pasirengimo.
Įgyvendinant projektą, naujai atidarytame Socialinės globos sektoriuje esantys nuteistieji (pirminė tikslinė 10 asmenų grupė) išklausė teoriją ir mokėsi šiaurietiško ėjimo technikos – organizuotas 6 užsiėmimų ciklas, kuriuo metu instruktorius apmokė šiaurietiško ėjimo pagrindų bei paruošė juos savarankiškiems užsiėmimams. Po puikaus starto – tęstinumas. Nuteistieji išreiškė didelį susidomėjimą šia ėjimo technika bei pozityviu laiko gryname ore praleidimo būdu, o kiekvienam projektui svarbu jo tęstinumas, todėl Ligoninės administracija 2019 m. spalio – lapkričio mėn. organizavo mokymus papildomai nuteistųjų grupei.
Šiuo metu Ligoninėje sudarytos dvi savarankiškos nuteistųjų grupės (viso 16 asmenų), kurie be instruktoriaus pagalbos tęsia šiaurietiško ėjimo užsiėmimus. Užsiėmimai vyksta du kartus į savaitę atskiroje lokalinėje lauko sporto aikštelėje. Grynas oras ir fizinė veikla sumažina stresą,  įtampą, suteikia gerą nuotaiką, žvalumą ir pasitikėjimą savimi.
Ligoninės administracija siekia bendradarbiavimo su Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru tęstinumo bei naujų kūrybingų nuteistųjų pozityvios veiklos formų  2020 metais.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. sausio 13 d. 10:25
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos