Naujienos

Kolektyvinė sutartis atveria duris konstruktyviam bendradarbiavimui

Šiandien, 2020 m. birželio 18 d., Kalėjimų departamente pasirašyta bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinė sutartis. Sutartį pasirašė Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Pasirašius sutartį, profesinių sąjungų atstovai pasidžiaugė ir padėkojo Kalėjimų departamento direktoriui ir derybų grupės nariams už konstruktyvų socialinį dialogą ir akcentavo, kad darbdavio ir darbuotojų atstovų bendradarbiavimo stiprinimas sukurs prielaidas gerinti darbuotojų darbo aplinką, didinti pajamas bei leis ateityje išvengti konfliktinių situacijų. Kalėjimų departamento direktorius taip pat padėkojo socialiniams partneriams už supratingumą ir gebėjimą konstruktyviai vertinti ir formuoti kertines kolektyvinės sutarties nuostatas, leidžiančias plėtoti socialinę partnerystę ir sudaryti patrauklias, palankias tarnybos bausmių vykdymo sistemos įstaigose sąlygas.

Sutartyje aptartos informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo procedūros, tarnybos (darbo) ypatumai, aptarti pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo ir karjeros klausimai, darbuotojų darbo ir poilsio laiką reglamentuojančios nuostatos, darbuotojų saugos ir sveikatos darbe gerinimo aspektai. Sutartyje numatyta profesinės sąjungos teisė gauti visą reikiamą informaciją, dalyvauti sprendžiant visus socialinius, ekonominius ir darbo sąlygų gerinimo klausimus.

Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Vainius Šarmavičius pastebėjo, kad derybos ir kolektyvinės sutarties pasirašymas buvo bene lengviausias socialinio dialogo stiprinimo etapas. Svarbiausia, pasak jo, padaryti sutarties nuostatas gyvybingas, sukurti efektyvų diskusijas keliančių klausimų aiškinimo procesą bei užtikrinti procesų, kuriems reiktų papildomų lėšų, finansavimo šaltinius.

Derybos dėl šakos kolektyvinės sutarties sudarymo tarp Kalėjimų departamento ir pareigūnus atstovaujančių profesinių sąjungų pradėtos dar pernai lapkritį. Pasirašius bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinę sutartį atsiveria galimybės pasirašyti įstaigų kolektyvines sutartis, kurios padėtų spręsti vietines problemas.

 

Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 18 d. 15:32

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos