Naujienos

Kauno tardymo izoliatoriuje startuoja bandomasis nuteistųjų maitinimo projektas

Šiandien, balandžio 7 d., Kauno tardymo izoliatorius (A. Mickevičiaus g. 11) – vienintelė ir pirmoji Lietuvoje pataisos įstaiga, kuri nuteistųjų ir suimtųjų maitinimą pradeda organizuoti ūkio būdu, t. y. nuo šiol maistą gamins patys, o ne pirks paslaugą iš išorės tiekėjų. Jei šis projektas pasiteisins, ir kitos laisvės atėmimo vietų įstaigos ims taikyti šį modelį – maistą gamins pačios įstaigos, į šį procesą įtraukdamos ir nuteistuosius bei suimtuosius.

Ilgus metus maitinimą pataisos įstaigose organizuodavo tiekėjai, kurie laimėdavo viešuosius pirkimus. Praktika parodė, jog nuolat kildavo problemų dėl  tiekiamo maisto kokybės, o įstaigos administracijos gaudavo nemažai nuteistų skundų dėl netinkamo maitinimo.

Tikimasi, kad sėkmingai įgyvendinta idėja – maitinimą organizuoti patiems, leis užtikrinti tiekiamo maisto kokybę, t. y. maitinimo procese naudoti tik aukščiausios rūšies maisto produktus. Taip pat manoma, kad toks modelis leis sumažinti vieno nuteisto (suimtojo) maitinimo kaštus bei padidins maisto gamybos organizavimo skaidrumą.

Jei bandomasis nuteistųjų maitinimo projektas Kauno tardymo izoliatoriuje pasiteisins, jis bus taikomas ir kitose laisvės atėmimo vietų įstaigose.

Informacija atnaujinta 2021 m. balandžio 7 d. 15:36

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos