Naujienos

Kauno kalėjime pasirengti gyvenimui laisvėje nuteistiesiems padeda susitikimai su Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojais

2023-09-26

Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjime įvyko nuteistųjų susitikimas su Lietuvos probacijos tarnybos Kauno skyriaus darbuotojais: specialistais, socialinėmis darbuotojomis ir mediatore.

 

Susitikimo metu nuteistieji galėjo išsamiau susipažinti su probacijos tarnybos veikla ir gauti atsakymus į aktualius klausimus. Svečiai papasakojo apie vykdomą nuteistųjų parengiamąjį darbą prieš lygtinį paleidimą, pademonstravo apykoję, pristatė lygtinio paleidimo tvarkos ir intensyvios priežiūros laikotarpiu taikomas sąlygas. Akcentuojant individualizuotas stebėsėnos lygtinio paleidimo metu sąlygas, nuteistiesiems kilo įvairių klausimų, į kuriuos specialistai pateikė išsamius atsakymus.

 

Susitikime dalyvavusios socialinės darbuotojos pristatė, su kokiais sunkumais (gyvenamosios vietos, pajamų, ryšių su vaikais) dažniausiai susiduria iš bausmės atlikimo vietos lygtinai paleidžiami asmenys bei papasakojo apie teikiamą socialinę pagalbą.

 

Mediatorė kvietė pasinaudoti nemokama mediacijos paslauga, pristatydama ją kaip efektyvų būdą susitaikyti, atsiprašyti aukų ar išspręsti nesutarimus su artimaisiais.

 

Tokie susitikimai padeda bausmę atliekantiems asmenims pasirengti paleidimui ir gyvenimui laisvėje, palengvina jų socialinę integraciją.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugsėjo 26 d. 17:01