Naujienos

Kalinimo įstaigose nenustatyta naujų Covid-19 susirgimų

Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos informuoja, kad po ilgesnės pertraukos pagaliau nenustatyta nė vieno susirgimo Covid-19 infekcija. Nėra naujai užsikrėtusių nei darbuotojų, nei nuteistųjų.

„Jau kelios savaitės nenustatoma užsikrėtimo atvejų Marijampolės ir Kybartų pataisos namuose. O kitose kalinimo įstaigose užsikrėtimų vis dar pasitaikydavo, bet šiandien turime rezultatą – 0 naujų susirgimų visose Lietuvos laisvės atėmimo vietose. Matyt, tai atspindi visuomenės sergamumo situaciją – mažėjantį užsikrėtimo atvejų skaičių“, - sako Kalėjimų departamento Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Birutė Semėnaitė.

Tiesa Kalėjimų departamento duomenimis, kalinimo įstaigose tebėra anksčiau užsikrėtusių ir vis dar sergančių nuteistųjų ir darbuotojų. Šiuo metu tebeserga 61 įkalintas asmuo. Daugiausia – Kauno nepilnamečių pataisos namuose ir Kauno tardymo izoliatoriuje. Vis dėlto Covid-19 protrūkių kalinimo įstaigose pandemijos metu išvengta – naujai į pataisos namus atvykstantys asmenys ir testuojami, ir izoliuojami, paskiepyti visi Laisvės atėmimo vietų ligoninės darbuotojai, tebesilaikoma kontaktų ribojimo ir visų kitų higienos palaikymo priemonių.

Iš viso kalinimo įstaigose per antrąją pandemijos bangą– nuo rugsėjo 1 iki šių metų vasario 9 dienos – nustatyti 692 nuteistųjų ligos atvejai ir 681 darbuotojų užsikrėtimo Covid-19 atvejis.

Informacija atnaujinta 2021 m. vasario 11 d. 16:37

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos