Naujienos

Iš trumpalaikės išvykos į namus negrįžo nuteistasis

2020-01-05 iš trumpalaikės išvykos į namus Elektrėnų m., negrįžo nuteistasis, kuris 2019-04-11 Kauno apygardos teismo nutartimi, buvo perkeltas atlikti bausmę į Pravieniškių atvirąją koloniją. Vyras į trumpalaikę išvyką į namus buvo išleistas 2020-01-03. Asmuo yra nuteistas pirmą kartą, bausmės atlikimo metu drausminių nuobaudų neturėjo, nuolat dirbo, už nepriekaištingą elgesį ir pažangą mažinant nusikalstamo elgesio riziką, buvo skatintas 21 kartą, todėl nuolat savaitgaliais vykdavo į namus. Nuteistasis buvo ruošiamas lygtiniam paleidimui, jo nusikalstamo elgesio rizika buvo žema.
Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodeksas numato, kad nuteistieji, laisvės atėmimo bausmę atliekantys atvirojoje kolonijoje ir  neturintys galiojančių nuobaudų už bausmės atlikimo metu padarytus pažeidimus, kartą per savaitę iki dviejų parų ne darbo metu gali parvykti į Lietuvos teritorijoje esančius namus ar aplankyti artimus giminaičius.
Apie įvykį informuota policija, vykdoma nuteistojo paieška. Įstaigoje pradėtas tarnybinis patikrinimas, kriminalinės žvalgybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vengimo  atlikti arešto, laisvės atėmimo bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 242 straipsnis „Vengimas atlikti arešto, laisvės atėmimo bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą“, numato, kad tas, kas būdamas nuteistas arešto ar laisvės atėmimo bausme, tačiau dar nesuimtas vengė atlikti paskirtą bausmę arba būdamas laikinai išleistas iš areštinės ar įkalinimo arba kardomojo kalinimo vietos be svarbios priežasties nustatytu laiku negrįžo, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

 

Papildyta: ieškomas nuteistasis Sigitas Skomorokevičius, gim. 1969 m. Asmuo teistas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str.

Informacija atnaujinta 2020 m. sausio 6 d. 14:27

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos