Naujienos

Informacija apie situaciją pataisos įstaigose

Nuteistųjų, kurių sveikatos būklė sudarytų prielaidas įtarti susirgimą koronaviruso liga, įstaigose nenustatyta.

Šiuo metu keliose laisvės atėmimo įstaigose yra stebima 13 asmenų: iš jų 5 atvykę iš užsienio valstybių,  8 asmenys,  galimai, turėję kontaktą su asmenimis, atvykusiais iš užsienio valstybių ar asmenimis, kuriems, galimai, įtariama  COVID-19 infekcija. Asmenys yra izoliuoti, kaip yra numatyta Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktuose reikalavimuose ir rekomendacijose, jų sveikatos būklę nuolat stebi sveikatos priežiūros specialistai.

Įstaigose yra peršalimo ligomis sergančių ir pagal simptomatiką gydomų nuteistųjų, jų sveikatos priežiūra užtikrinama.

Įstaigų tarnybinėse ir bendrojo naudojimo  patalpose, nuteistųjų gyvenamosiose zonose vyksta dezinfekcija. Dezinfekuojamos įstaigos transporto priemonės, ypatingas dėmesys yra skiriamas konvojavimui skirtoms transporto priemonėms. Pataisos  įstaigose yra rūpinamasi, kad vyktų pakankamas antibakterinių ir kitų reikiamų higienos ir dezinfekcinių priemonių aprūpinimas.

Darbuotojams ir įstaigose laikomiems asmenims nuolat primenama apie  būtinybę laikytis asmens higienos, dezinfekuoti dažniausiai naudojamus paviršius, dažniau vėdinti patalpas, stebėti savo savijautą ir, esant pablogėjimui, nedelsiant pranešti. Įstaigų informaciniuose stenduose yra paskelbta prevencinė informacija kaip saugotis nuo koronaviruso, ir kaip elgtis, pajutus pirmuosius simptomus.

Papildomai informuojame, kad viešoje erdvėje nuteistieji buvo išreiškę nuogąstavimus dėl įstaigoje esančių asmenų sveikatos būklės.  Pravieniškių pataisos namų - atvirosios kolonijos direktorius Dainius Sušinskas informavo, kad gydytojų teigimu, nuteistųjų, kurių sveikatos būklė sudarytų prielaidas įtarti susirgimą koronaviruso liga, nenustatyta. Įstaigoje yra peršalimo ligomis sergančių ir pagal simptomatiką gydomų nuteistųjų, jų sveikatos priežiūra užtikrinama. Darbuotojų, buvusių užsienyje, įstaigoje nėra, jie  - saviizoliacijoje namuose.

Į kitas gydymo įstaigas dėl staigaus karščiavimo ar kitų koronaviruso ligos simptomų, iš Pravieniškių pataisos - namų atvirosios kolonijos nuteistųjų  išvežta nebuvo.

Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 18 d. 10:56

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos