Naujienos

Informacija apie ligos atvejį

Lietuvos pataisos įstaigose prevenciškai, vykdant COVID-19 galimos infekcijos plitimo užkardymą, taikoma kompleksinių priemonių visuma. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, prevenciškai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) tiriami laisvės atėmimo  įstaigų pareigūnai ir darbuotojai, turintys tiesioginių kontaktų su suimtaisiais ar nuteistaisiais. Ištirti daugiau nei 1 300 pataisos įstaigų darbuotojų.

 

Gegužės 19 d. Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracija, koordinuojanti pataisos įstaigų darbuotojų testavimą dėl COVID-19, tikrindama ir kitus darbuotojus, neturinčius tiesioginio kontakto su nuteistasiais, gavo vakar paimtų tyrimų rezultatus, patvirtinančius vieno Vilniaus pataisos namų darbuotojo (ne pataisos pareigūno) susirgimą koronavirusu. Darbuotojas ligos simptomų nejautė, gavus tyrimų rezultatus, kreipėsi į šeimos gydytoją, saviizoliavosi, šiuo metu darbinių funkcijų nevykdo. Apie atvejį informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, kuris atlieka visų COVID-19 atvejų epidemiologinį tyrimą (aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius asmenis bei kt.svarbią informaciją). Dviejų darbuotojų, turėjusių kontaktą su sergančiuoju, vakar gauti tyrimų rezultatai yra neigiami, tačiau jie prevenciškai yra saviizoliacijoje ir yra stebimi.

Pataisos namų tarnybinėse ir bendrojo naudojimo patalpose, taip pat nuteistųjų gyvenamosiose zonose organizuojamas dezinfekcijos atlikimas.

 

Papildoma informacija.

Pataisos įstaigose karantinas paskelbtas  nuo 2020 m. vasario 28 d. iki ekstremalios situacijos Lietuvos Respublikoje atšaukimo.

Lietuvos pataisos įstaigose:
- draudžiamas asmenų lankymasis (išskyrus susitikimus su gynėjais);
 - nevyksta masiniai renginiai;
- maksimaliai apribotas nuteistųjų, kurie gyvena įstaigos viduje ir turi teisę išvykti be palydos ir be sargybos, judėjimas už įstaigos ribų;
- sustabdytos asmenų, laikomų įkalinimo įstaigose, trumpalaikės išvykos į namus;
- nevyksta ilgalaikiai ir trumpalaikiai pasimatymai.
Nuteistieji, per pastarąsias savaites konvojuoti iš užsienio valstybių ir kurie bus perduoti į Lietuvą valstybės lygio ekstremalios situacijos metu, laikomi  izoliuoti nuo kitų asmenų mažiausiai 14 dienų.
Nuteistieji ir suimtieji, naujai atvykę  į įstaigas, valstybės lygio ekstremalios situacijos metu laikomi izoliuoti nuo kitų asmenų mažiausiai 14 dienų.
Be neatidėliotinos būtinybės, neorganizuojamas nuteistųjų ir suimtųjų perkėlimas iš vienos įstaigos į kitą.
Atidėtas nuteistųjų, kuriems paskirtas areštas ir kurie patys atvyko į pataisos įstaigą atlikti arešto bausmės arba iš anksto susisiekė su administracija dėl bausmės atlikimo, bausmės atlikimas trims mėnesiams. Apribotos vykdomos resocializacijos programos, išskyrus tęstinumo reikalaujančias programas.

Lietuvos probacijos tarnyba vykdo individualų darbą su prižiūrimaisiais telefonu ar kitomis ryšio priemonėmis, išskyrus atvejus, kai individualų darbą vykdyti neatidėliotinai būtina bei iki atskiro nurodymo nevykdo resocializacijos programų ir kitų grupinių užsiėmimų.

Darbuotojai ir laisvės atėmimo vietose laikomi asmenys informuoti apie privalomas priemones, skirtas užkirsti kelią  viruso plitimui (būtinybę laikytis asmens higienos, dezinfekuoti dažniausiai naudojamus  paviršius, vėdinti patalpas, stebėti savo savijautą, apie jos pablogėjimą nedelsiant pranešti įstaigos darbuotojams arba tiesioginiam vadovui).

Laisvės atėmimo vietų įstaigoms nurodyta tarnybinėse patalpose, darbuotojams visą parą prieinamose saugiose vietose paruošti apsaugos priemones. Įstaigų informaciniuose stenduose yra paskelbta prevencinė informacija kaip saugotis nuo koronaviruso, ir kaip elgtis, pajutus pirmuosius simptomus.

Įstaigų tarnybinėse ir bendrojo naudojimo  patalpose, nuteistųjų gyvenamosiose zonose vyksta dezinfekcija, bendruomenė aprūpinama dezinfekcinėmis priemonėmis.

Darbuotojų, nuteistųjų sveikatos stebėsena vykdoma nuolat. Yra matuojama atvykstančių į įstaigą temperatūra, visi darbuotojai supažindinti su Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis kaip elgtis pajutus sveikatos pokyčius.

Dalies darbuotojų, kurie nevykdo tiesioginio darbo su nuteistaisiais, darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas įstaigos uždavinių ir funkcijų vykdymas. Atšaukti visi kvalifikacijos tobulinimo, sporto, kultūriniai renginiai,  susitikimai, pasitarimai ar kiti  susibūrimai įstaigų viduje, jei tai nesusiję su neatidėliotinu įstaigos uždavinių atlikimu ar nėra skiri viruso (COVID-19) rizikai ir pasekmėms suvaldyti.

Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 19 d. 10:46

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos