Naujienos

Bandymas pabėgti teisę prašyti malonės nutolino 20-čiai metų

Ketvirtadienį, lapkričio 5 d., Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 35-erių metų iki gyvos galvos nuteistas šiaulietis D. K. kaltinamas žmogaus pagrobimu įkaitu, kalinio pabėgimu, nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai. Teismas, remdamasis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, D. K. pripažinto kaltu. Už padarytą nusikaltimą teismas skyrė laisvės atėmimo bausmę 7 metams. Paskirta bausmė subendrinta su anksčiau paskirta bausme iki gyvos galvos ir paskirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Dėl bandymo pabėgti iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus minėtas asmuo 20-čiai metų neteko teisės prašyti malonės sušvelninti bausmę. Tai jis būtų galėjęs padaryti, jei būtų pripažinęs padaręs nusikaltimą, už kurį nuteistas iki gyvos galvos.

Primename, kad š. m. sausio 28 d. apie 21 val. Šiaulių tardymo izoliatoriaus režiminiame korpuse, vedamas koridoriumi, nuteistasis, įkaitu paėmė Saugumo valdymo skyriaus jaunesniąją specialistę. Apjuosęs kaklą kompiuterio dėklo diržu bei įrėmęs savadarbį duriamąjį įrankį jai į kaklą, taip padarydamas durtines žaizdas kaklo srityje, reikalavo pareigūnų paleisti iš tardymo izoliatoriaus. Pamainoje dirbę pareigūnai, įvertinę situaciją ir siekdami apsaugoti pareigūnę, kontroliuodami nuteistojo judėjimą ir jį lydėdami, leido jam išeiti iš režiminės teritorijos. Už įstaigos vartų nuteistasis paleido įkaitę ir bandė pasprukti, bet buvo sulaikytas pataisos įstaigos ir į pagalbą atvykusių policijos pareigūnų bei grąžintas į tardymo izoliatorių.

Šiuo metu laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos nuteistasis atlieka Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje.

Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 6 d. 14:42

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos