Naujienos

Senąsias Šiaulių kapines tvarkė ir nuteistieji

2022-10-31

Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių paminėjimui Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistieji, turintys teisę išeiti už įstaigos ribų, atsiliepė į Šiaulių bendruomenės ir Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos kvietimą tvarkyti senąsias miesto kapines. Centrinėje miesto dalyje, Kalniuko rajone, Ežero gatvėje, prie Talšos ežero esančios kapinės – seniausios mieste, jose palaidota daug Šiaulių kraštui nusipelniusių žmonių: kunigų, mokytojų, knygnešių, Lietuvos kariuomenės karių, savanorių.

 

Nors šeštadienį, talkos dieną, prapliupo smarkus lietus, nusprendusiųjų prisidėti prie kapinių sutvarkymo nusiteistųjų prastas oras neišgąsdino. Teisę be sargybos už izoliatoriaus teritorijos išeiti turintieji nuteistieji kapinėse darbavosi kartu su būriu talkininkauti atvykusių miestiečių: grėbė lapus, krovė juos į maišus ir gabeno iš kapinių. Savanorių triūsas jau po poros valandų atsipirko – kapinės tarsi prašviesėjo, nusikračiusios gausios jas užklojusių lapų naštos.

 

Po talkos organizatoriai savanorius vaišino medžiotojų sriuba šiurpa ir bandelėmis.

 

Kapinių tvarkymas – vienas iš daugelio projektų Šiaulių mieste ir rajone, prie kurių įgyvendinimo savanoriškai prisideda nuteistieji. Jie savanoriauja gyvūnų prieglaudoje „Binada“, Šiaulių rajono Aukštelkės daugiafunkciniame centre, Šiaulių miesto bibliotekoms padovanojo savo pagamintus knygų namelius, dalyvauja Šiauliuose organizuojamoje inkilų kėlimo šventėje ir džiugina paukščių mylėtojus išskirtinio grožio pačių sumeistrautais inkilais. Savanorystei poilsio laiką skiriantys nuteistieji teigia, kad galimybė padėti kitiems – jiems irgi tarsi dovana.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 31 d. 17:12