Naujienos

Pyragų diena – ir įkalinimo įstaigose

2022-11-04

Šiaulių tardymo izoliatorius pakvipo... pyragais. Darbuotojai jau ne pirmą kartą įkalinimo įstaigoje minimos Pyragų dienos laukė ir ruošėsi. Stalą nuklojo pačių gaminti gurmaniški desertai, o jų išvaizdos ir skonio galėtų pavydėti bet kuri saldėsių kepyklėlė.

 

Tai, kad Pyragų dienos tradicija įstaigoje tvirtai įleido šaknis, rodo darbuotojų pastangos šią dieną paversti ypatinga: daugumą pyragų šventiniam stalui jie iškepė patys. Kaip juokauja darbuotojai, jau atsirado Pyragų dienos lyderiai, žavintys kolegas tiek kepinių skoniu, tiek išvaizda. Nakties miego valandas didžiulio torto kepimui aukojusi pareigūnė Diana Makauskienė dėl to nei kiek nesigaili: „Jau sakiau šiais metais nekepsiu, bet kolegos nustebo – kaip nebus mano torto, jie visus metus laukia Pyragų dienos, kad jo paragautų.“ Nuo stalo greit dingo ir kasmet visus išskirtinio skonio tortais stebinančios raštvedės Vidos Kazlauskienės kepinys. Vida juokavo, kad lyjant lietui nebeliko nieko kito, kaip ruoštis Pyragų dienai, juolab, kad kolegos jos skanėsto labai laukia. Džiugu, kad prie tradicijų puoselėjimo prisideda ir naujai pradėjusieji darbą įstaigoje. Keletą mėnesių teisininke dirbanti Milda Martišauskė visus vaišino originaliais keksiukais su špinatais ir kvietė aukoti kilniam tikslui. Kiekviena Pyragų diena – atradimas, nes atsiranda kolegų, nustebinančių netikėtai atsiskleidusiais konditeriniais gabumais.

 

Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones. Ji įstaigoje ypatinga dar ir tuo, kad visus sutelkia noras padaryti gerą darbą. Jei vaikui jo svajonė atrodo didelė, tolima ir praktiškai neįgyvendinama, tai suaugusiems, ją paversti realybe paprasta. Aukoti Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotojai gali iki lapkričio 14 d. Aukos bus skirtos Šiaulių rajono socialiai pažeidžiamiems vaikams.

 

2021 m. per šią akciją Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotojai paaukojo 128 eurus ir išpildė paauglio berniuko iš Šiaulių rajono svajonę turėti šiltus žieminius drabužius.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 4 d. 14:53