Naujienos

Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Dienos centre - motyvacija ir pagalba kitiems

2023-08-23

Rugpjūčio 23 d. į Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Dienos centrą, kur lankosi psichoaktyviąsias medžiagas vartojantys asmenys, atvyko ir savo patirtimi dalijosi DAA (priklausomi nuo narkotikų anonimai) draugijos nariai.

 

Susirinkusiam gausiam būriui nuteistųjų svečiai pasakojo savo gyvenimo istorijas, kurios padėjo rimčiau pagalvoti, kokią nepataisomą žalą sveikatai daro narkotikai, kaip skaudžiai pasirinkimas vartoti kvaišalus paliečia artimuosius, šeimos narius, bei daro įtaką gyvenimui.

 

Nuteistuosius draugijos nariai motyvavo savo teigiama patirtimi, kaip jiems pavyko išbristi iš priklausomybių liūno, praradus viską sugebėta save „surinkti“ iš naujo. Šia patirtimi mielai dalinamasi su kitais, pristatant 12 žingsnių programą.

 

„Jei sugebėjome mes, sugebėsite ir jūs, gyvenimas yra duotas tik vienas“, - tai skambi frazė, privertusi susimąstyti ne vieną užsiėmimo dalyvį.

 

Nuteistieji uždavinėjo įvairius rūpimus klausimus, dalijosi savo gyvenimiška patirtimi, buvo pakviesti prisijungti prie DAA draugijos narių vedamų nuotolinių grupinių susirinkimų socialinio tinklo grupėje.

 

Dienos centrą lankantiems nuteistiesiems švietėjiško pobūdžio priklausomybių prevencijos, pasitikėjimo savimi didinimo, streso valdymo ir psichoemocinės būklės gerinimo ir kiti užsiėmimai vyksta nuolat. Juos galima rinkis atsižvelgiant į asmenų norus ir poreikius.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugpjūčio 23 d. 17:35