Naujienos

Gerų darbų mėnuo pataisos įstaigose

2021-10-07

Alytaus pataisos namuose rugsėjo mėnuo buvo paskelbtas gerų darbų mėnesiu. Rugsėjo pabaigoje organizuotas projekto „Kai gerumas užaugina sparnus“ finalinis renginys, skirtas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Projekto metu nuteistieji galėjo aukoti įsigydami daiktus, t. y. arbatą, kavą, marškinėlius, drobinius maišelius, vandens gertuves, taip pat skirdami aukas ir pervesdami pinigus. Prie projekto prisijungė ir nuteistųjų artimieji – jie į įstaigą atvežė įvairių žaislų, taip pat patys gamino žaislus ir žaislų dėžes.

Informacija apie minėtą projektą pasidalinus su Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos darbuotojais, jie su dideliu polėkiu prisisjungė. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos ir Alytaus pataisos namų nuteistieji paaukojo apie 3000 eurų.

Į Alytaus pataisos namuose organizuotą finalinį projekto renginį atvyko „Mamų unijos“ įkūrėja ir prezidentė Eglė Melinauskienė kartu su savanore Justina ir kiekvienam nuteistajam įteikė geradario diplomą. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistiesiems geradario diplomus planuojama įteikti spalio 15 dieną. Renginio metu Eglė Melinauskienė pristatė savo veiklą, papasakojo su kokiais išūkiais tenka susidurti, pasidalijo tradicijomis. Vieną jų lydi skaudi istorija. Tradicija paprasta – vieną dieną per savaitę atvežti picų ir suvalgyti kartu su sergančiais vaikučiais. Tačiau viena diena buvo kitokia, nes vienas vaikutis iškeliavo amžinybėn...

Šiuo metu gydomi 53 vaikai, todėl nuteistieji, aukodami pingus, įsigijo 53 puodelius su užrašais: „Gyventi gera“, „Mylėti gera“, „Nubusti gera“, „Svajoti gera“, ir kiekvieną įgytą puodelį skyrė kiekvienam vaikui su palinkėjimu.

Jaudinantys ir Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistųjų darbai, ypač liūdesio knyga, pagaminta pačių nuteistųjų rankomis. Joje kiekvienas vaikas, kuris jaučiasi nelaimingas, gali nupiešti piešinį ir taip savo jausmais pasidalinti su kitais. Nuteistieji taip pat sumeistravo ir didelę pieštukinę, kad vaikai turėtų kuo piešti ir kur laikyti priemones.

Kiekvieno nuteistojo darbai unikalūs ir už prisidėjimą prie gerų darbų sąrašo norisi kiekvienam iš jų daug kartų pasakyti AČIŪ. Šis projektas gimė po to, kai socialiniuose tinkluose, televizijoje buvo paskelbta, kad per Lietuvą keliauja flamingai, įgarsinti vaikų istorijomis, ir prašoma prisidėti visuomenės – finansai reikalingi brangiai technikai įsigyti. Pasidalinus šia idėja su nuteistaisiais, iškart priimtas sprendimas prisidėti ir užvirė darbai.

„Didžiuojuosi tais žmonėmis, kurie prisidėjo prie šio projekto, kurie buvo atvira širdimi, davė tiek, kiek galėjo, kūrė stebuklus. Smagu būti tos komandos dalimi“, – sako renginio iniciatorė Alytaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus vyresnioji specialistė Jurgita Mansevičienė.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 7 d. 16:20