Naujienos

Vilniaus pataisos namuose lankėsi baudžiamųjų bylų ekspertai

2021-10-21

Spalio 20 d. Vilniaus pataisos namuose lankėsi teisminio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose ekspertų grupė, sudaryta iš skirtingų Europos Sąjungos šalių teismų ir prokuratūros atstovų. Į pataisos įstaigą juos lydėjo Teisingumo ministerijos ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atstovai.

Bausmių vykdymo sistemos atstovų ir ekspertų grupės vizito tikslas – apžvelgti Tarybos pamatinio sprendimo 2008/909/TVR, kuriuo keliami abipusio pasitikėjimo ir pripažinimo principai, taikomi tarpvalstybiniam kalinių perkėlimui tarp Europos Sąjungos valstybės narių, įgyvendinimą nacionaliniu lygiu bei jo pažangą, aplankyti Vilniaus pataisos namų patalpas, kuriose laikomi asmenys, susipažinti su įstaigos veikla ir patirtimi vykdant asmenims paskirtas bausmes.

Susitikimo metu Teisingumo ministerijos ir Kalėjimų departamento atstovai skaitė pranešimus apie šių įstaigų kompetencijas ir praktiką, susijusias su pamatinio sprendimo 2008/909/TVR įgyvendinimu bausmių vykdymo sistemoje, pateikė statistinius duomenis apie įkalintųjų skaičių ir jo pokytį. Vilniaus pataisos namai pristatė svečiams įstaigą, jos paskirtį, struktūrą, tikslus ir pagrindinių sričių – saugumo valdymo, resocializacijos, Pusiaukelės namų veiklos – uždavinius ir pasiekimus. Vyko diskusija delegacijos iškeltais su bausmių įgyvendinimu susijusiais klausimais. Vėliau svečių delegacija lankėsi ir apžiūrėjo Vilniaus pataisos namų patalpas, kurioje laikomi nuteistieji ir suimtieji asmenys, Pusiaukelės namus, susitiko su priklausomybių reabilitacijos grupės atstovais.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 21 d. 13:52