Naujienos

Tarptautiniame filmų festivalyje Lenkijoje apdovanotas Alytaus pataisos namų filmas

2021-10-22

Alytaus pataisos namų filmas „Alytaus pataisos namams 60 Atsakomybė-Pokytis-Žmogus“ apie pataisos namų istoriją9-ajame tarptautiniame filmų festivalyje „Kalėjimo filmas“ Olštyne apdovanotas specialiu prizu. Kiti du specialūs padovanojimai skirti lenkų filmams.

Iškilmingi festivalio apdovanojimai vyko spalio 21 d. Lenkijoje, Olštyno filharmonijoje. Atsiimdama apdovanojimą, Alytaus pataisos namų Veiklos organizavimo skyriaus patarėja Sonata Buzaitienė sakė, kad šis įvertinimas ne tik didelė garbė Alytaus pataisos namams ir Lietuvos bausmių vykdymo sistemai, bet ir paskatinimas dirbti ir šį darbą pristatyti visuomenei.

Tarptautiniame filmų festivalyje Olštyne pristatomi filmai apie įkalinimo įstaigas iš viso pasaulio – JAV, Kolumbijos, Latvijos, Vengrijos, Estijos, Vengrijos, Slovakijos, Lietuvos, Čekijos, Suomijos ir kt. Iš jų konkursui buvo atrinkta 13 filmų.Šiais metais didįjį prizą laimėjo lenkų serialas „Do Žywotniacy“.

Festivalį organizuoja Regioninis kalėjimų tarnybos inspektoratas Olštyne, Varmijos ir Mozūrijos maršalo biuras ir Olštyno tardymo izoliatorius bendradarbiaujant su Varmijos ir Mozūrijos universiteto Žurnalistikos ir socialinės komunikacijos institutu Olštyne.

Pulkininkas leitenantas Jaroslav Stawski, Olštyno kalėjimų tarnybos direktorius, per apdovanojimų ceremoniją sakė, kad festivalio idėja yra pristatyti realybę už kalėjimų sienų. Kalėjimai ir įkalinimo įstaigos daugeliui žmonių vis dar yra tabu. Nepaisant to, pastaraisiais metais siekiama vis daugiau atsiverti visuomenei. Šis festivalis ir skirtas tokiems filmams.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 22 d. 15:43