Naujienos

Pasirengimą išėjimui į laisvę pradeda nuo darbo paieškų

2022-10-13

Šiaulių tardymo izoliatoriuje lankėsi Užimtumo tarnybos karjeros konsultantė Daiva Leonavičienė. Specialistė susitiko su nuteistaisiais arešto bausme ir supažindino juos su įsidarbinimo galimybėmis, pasakojo, kokias paslaugas Užimtumo tarnyba gali pasiūlyti nedirbantiems, bet siekiantiems surasti darbą.

 

D. Leonavičienė patarė nuo ko pradėti ir kaip planuoti darbo paieškas, kokios yra aktyvios darbo rinkos politikos priemonės. Karjeros konsultantė pažymėjo, kad grįžti į darbo rinką po neilgos pertraukos (arešto bausmė gali trukti iki trijų mėnesių) nėra taip sunku, kaip gali atrodyti, o neradęs tinkamos darbo vietos, nuteistasis ją gali susikurti ir pats, pasinaudodamas Užimtumo tarnybos teikiama parama.

 

Nuteistuosius domina, kokios yra mokymosi ir persikvalifikavimo galimybės, kokios yra paklausiausios pagal poreikį profesijos, kur ieškoti laisvų darbo vietų, bei kaip registruotis į Užimtumo tarnybą nesinaudojant internetu.

 

Užimtumo tarnybos konsultantės patarimai netrukus į laisvę išeisiantiems nuteistiesiems tikrai pravers, o ir tokio pobūdžio susitikimus resocializacijos specialistai planuoja rengti dažniau. Jau spalio 27 d. Užimtumo tarnybos specialistės konsultuos Šiaulių tardymo izoliatoriaus ūkio būrio nuteistuosius.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 13 d. 13:10