Naujienos

Marijampolės ir Alytaus pataisos namuose vyko pareigūnų pratybos

2014-06-02

2014 m. birželio 2 d. pagal iš anksto Kalėjimų departamento direktoriaus ir Viešojo saugumo tarnybos vado patvirtintą mokymų planą Alytaus pataisos namuose ir Marijampolės pataisos namuose buvo organizuojamos specialiosios paskirties taktikos pratybos. Jose dalyvavo Kalėjimų departamento prevencinės grupės, Viešojo saugumo tarnybos, Alytaus ir Marijampolės pataisos namų pareigūnai.
Iš viso pratybose dalyvavo apie 400 pareigūnų. Pareigūnai buvo mokomi veikti susidarius ypatingai situacijai laisvės atėmimo įstaigose.
Pagal pratybų legendą, Alytaus ir Marijampolės pataisos namuose vienu metu kilo neramumai.
Reaguojant į susidariusią situaciją, Alytaus ir Marijampolės pataisos namuose buvo paskelbtas aliarmas, taip pat buvo iškviesti VST ir Kalėjimų departamento prevencinės grupės pareigūnai. Pataisos namuose buvo atliekamos nuteistųjų ir jų turimų daiktų kratos. Rasta ir paimta 25 mobiliojo ryšio telefonai, 2 interneto modemai, interneto kamera ir kitų nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų.
Tokios pratybos stiprina pareigūnų įgūdžius ir padeda vystyti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Pratybos parodė pareigūnų sugebėjimą nedelsiant susirinkti į pataisos namus ir profesionaliai užtikrinti tinkamą pataisos įstaigų funkcionavimą.  

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. birželio 3 d. 11:00