Naujienos

Per parą kolonijoje aptikti keturi mobilieji telefonai

2003-01-16

Turėdami išankstinės informacijos apie nuteistųjų slepiamus mobiliuosius telefonus pareigūnai atliko kratas. 21-ojo būrio 2-osios sekcijos gyvenamosiose patalpose, bendro naudojimo spintoje, po ten sudėtais drabužiais rastas mobilusis telefonas „Nokia“.
Tris telefonus pareigūnai aptiko kamerų tipo patalpose, į kurias paprastai perkeliami nuteistieji, piktybiškai pažeidinėjantys kolonijoje nustatytą režimą ir elgesio taisykles, taip pat kolonijoje įvykdę nusikaltimą.
Vienoje kameroje mobilusis telefonas „Nokia“ rastas tualete. Jis buvo paslėptas ventiliacijos angos gilumoje. Priėjus prie angos tereikdavo patraukti už siūlo, kurio kitas galas buvo pririštas prie telefono.
Kitoje kameroje aptikti net du telefonai. „Nokia“ buvo įkišta į tuščią „West“ cigarečių pakelį, o šis – įdėtas į polietileno maišelį. Pareigūnai rado jį spintoje, kybantį ant siūlo tarp sukabintų viršutinių drabužių.
Telefonas „Panasonic“ buvo paslėptas praardytame čiužinyje. Šioje lovoje miegantis nuteistasis atkakliai neigė, rastasis telefonas priklauso jam. Už nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis (BK 105 str. 8 p.) nuteistas R. J. į šią Pravieniškių koloniją buvo atgabentas prieš dvejus metus. Kameroje jis atsidūrė praėjusių metų spalį, kai už kito nuteistojo tyčinį sunkų kūno sužalojimą (BK 111 str. 1 d.) R. J. buvo iškelta baudžiamoji byla.
Visi mobilieji telefonai buvo be SIM kortelių.
Kolonijos vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai stengiasi išsiaiškinti, kam priklauso rastieji telefonai ir kaip jie pateko į koloniją.
Pernai gruodžio viduryje darydami kratas per dvi paras šios Pravieniškių kolonijos pareigūnai aptiko net septyni telefonai, tris iš jų –vieno nuteistųjų būrio gyvenamosiose patalpose. „Motorola“, „Nokia“, „Panasonic“ ir „Siemens“ telefonai rasti bendrojo naudojimo spintelėse, „Ericsson“ – specialiai įrengtoje slėptuvėje. Grindų lentoje išskaptuotą ertmę dengė linoleumas.
Telefonai yra įtraukti į Daiktų ir reikmenų, kuriuos draudžiama turėti laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems, sąrašą. Turėti telefonus draudžiama ir kalinamiesiems.
Pernai šalies kolonijų bei tardymo izoliatorių pareigūnai aptiko daugiau kaip 600 mobiliųjų telefonų, daugiausia – jau patekusių į nuteistųjų rankas.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:56