Naujienos

Konservų dėžutėje – 15 tūkstančių litų vertės kvaišalų rinkinys

2003-01-21

Sausio 21 d. Pravieniškių 2-osios sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijos (SR PDK) pareigūnai vienam nuteistajam skirtame siuntinyje aptiko, kaip spėjama, didžiulį kiekį narkotinių medžiagų asorti. Keturių rūšių narkotinės medžiagos buvo paslėptos konservų dėžutėje.
Pasak kolonijos direktoriaus Alfredo Drazdžio, šitoks narkotinių medžiagų kiekis ir slėpimo būdas nustebino net labiausiai patyrusius kolonijos pareigūnus. Konservų dėžutė buvo tarsi pagaminta konservų įmonėje. Tiesa, ant jos nebuvo etiketės, o dangtelyje trūko įspaustų raidžių ir skaičių, reiškiančių konservų rūšį, realizavimo laiką ir kitus duomenis.
Įtarimą pareigūnams sukėlė pernelyg lengva pagal dydį dėžutė – tokiose paprastai būna 230–240 gramų konservuotos žuvies. Pradūrus skardinę iš jos išbėgo bespalvis ir bekvapis aliejus. Atidarius konservų dėžutę viduje rasta du popierinių pakelių prikimšti prezervatyvai.
Viename jų buvo džiovintos žolės bei apie 30 pilkšvos spalvos tablečių, kitame – 10 pakelių su baltais bei keletas – su rusvais milteliais. Pareigūnų manymu, tai kanapės („žolė“), LSD, amfetaminas bei heroinas.
Be šios konservų dėžutės, siuntinyje dar buvo įvairių maisto produktų.
Vakar, sausio 20 d., iš Palangos išsiųstas siuntinys buvo skirtas nuteistajam 25 metų Aurelijui Duonielai. Už išžaginimą šiam palangiškiui Klaipėdos apygardos teismas, atsižvelgęs į tais metais paskelbtą įstatymą dėl amnestijos, 2000 metų rudenį skyrė penkerius metus laisvės atėmimo. Į laisvę A. Duoniela turėtų išeiti 2004 metų pabaigoje.
Nepatvirtintais duomenimis, siuntinį bausmę atliekančiam A. Duonielai siuntė jo pusbrolis Dainius iš Palangos.
Pravieniškių 2-osios SR PDK direktorius A. Drazdys teigė, kad sulaikytas narkotinių medžiagų kiekis zonos „rinkoje“ vertas maždaug 15 tūkstančių litų.
Kolonijos pareigūnų duomenimis, A. Duoniela nėra narkomanas. Antra vertus, įkalinimo įstaigoje jo užimama padėtis neleidžia daryti prielaidos, kad savo pavardę jis galėjo „parduoti“ kitam nuteistajam, kuriam ir buvo skirti šie kvaišalai. Galimas dalykas, kad jais kolonijoje ketinta prekiauti.
Apklaustas kolonijos Vidaus tyrimų tarnybos (VTT) pareigūnų A. Duoniela neigė žinojęs apie siuntinyje paslėptas narkotines medžiagas.
Įvykį tiria kolonijos VTT. Sulaikytos narkotinės medžiagos šiandien bus perduotos ekspertams. Baudžiamoji byla bus keliama gavus jų išvadas.
Šis radinys dar kartą patvirtina, koks pagrįstas yra Kalėjimų departamento siūlymas uždrausti nuteistiesiems ir kaliniams gauti siuntinius bei perdavimus. Tokia praktika yra Europos Sąjungos šalyse, taip pat Estijoje ir Latvijoje. Šis klausimas jau ne kartą buvo svarstytas Teisingumo ministerijoje. Nuo šių metų sausio 1 d. patvirtinus naujas nuteistųjų maisto normas ir iš esmės pagerinus jų maitinimą, gauti iš artimųjų maisto produktų nebėra būtinybės. Be to, norimų produktų galima įsigyti parduotuvėse, kurios veikia kolonijų bei tardymo izoliatorių teritorijose.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:50