Naujienos

„Rūpestingos“ žmonos lauknešėlyje – ekstazio tabletės

2003-02-21

Vasario 21 d. Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo (TI-K) pareigūnai krepšyje su maisto produktais, kurį šioje įstaigoje įkalintam savo vyrui atnešė jo žmona, aptiko, kaip įtariama, dvi „Extasy“ tabletes.
Apie 15 val. į Lukiškes atvykusi kaunietė 23 metų Gražina B. paprašė pareigūnų perduoti šioje įstaigoje teismo laukiančiam savo vyrui 25 metų Dariui B. krepšį su maisto produktais. Vagyste (BK 271 str. 3 d.) ir turto prievartavimu (BK 273 str. 2 d.) kaltinamas vyriškis tardymo izoliatoriuje kalinamas nuo vasario 6 d.
Iš krepšio iškrovę apie 10 kilogramų svėrusių įvairių maisto produktų, vaisių ir daržovių, jo dugne pareigūnai aptiko nedidelį polietileno paketėlį su dviem žalsvos ir geltonos spalvos tabletėmis. Geltonojoje buvo įspaustas drugelio simbolis.
Lukiškių Vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai sulaikė ir apklausė Gražiną B. bei kartu su ja atvykusį kaunietį 26 metų Zenoną G.
Apie įvykį pranešta sostinės Vyriausiajam policijos komisariatui.
Nuo šių metų sausio 1 d. patvirtinus naujas nuteistųjų maisto normas ir iš esmės pagerinus jų maitinimą, gauti iš artimųjų maisto produktų nebėra būtinybės. Be to, norimų produktų, kitų būtiniausių prekių galima įsigyti parduotuvėse, kurios veikia kolonijų bei tardymo izoliatorių teritorijose.
Slėpti kvaišalus, mobiliuosius telefonus bei kitus nuteistiesiems kolonijoje draudžiamus turėti daiktus maisto produktuose, kurie atkeliauja pašto siuntiniuose arba atnešami perduoti į koloniją – labai paplitęs reiškinys. Pataisos įstaigų pareigūnai priversti kasdien tikrinti nuteistiesiems skirtus maisto produktus, atidarinėti konservus, sulčių tetrapakus, pjaustyti daržoves, vaisius, mėsos gaminius.
Kalėjimų departamento duomenimis, pernai įkalinimo įstaigose gauta daugiau kaip 1510 tonų siuntinių ir perdavimų. Detaliai pareigūnai juos tikrina dažniausiai tik turėdami išankstinės informacijos apie galimą mėginimą perduoti paslėptų narkotinių medžiagų ar kitų draudžiamų daiktų. Dėl tokio didžiulio siuntinių bei perdavimų kiekio patikrinama vos dvidešimtoji jų dalis.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:14