Naujienos

Pravieniškėse gali būti užfiksuotas amfetamino „derliaus“ rekordas

2003-02-27

Vasario 27 d. Pravieniškių 2-osios sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijos pareigūnai sulaikė du nuteistuosius, kurie prie šią įstaigą juosiančios tvoros surinkinėjo į teritoriją permestus draudžiamus daiktus – butelius su spiritu ir, kaip įtariama, dideliu amfetamino tablečių kiekiu.
Apie šeštą valandą ryto kolonijos prižiūrėtojai prie tvoros, esančios palei gamybinę zoną, pastebėjo du įtartinai besielgiančius vyriškius. Jiedu pasilenkę kažką rankiojo nuo žemės.
Abu įtariamieji buvo užklupti su įkalčiais – spirito buteliais bei maišeliu su tabletėmis.
Vienuolikoje plastmasinių pusės litro talpos butelių nuo mineralinio vandens „Vichi“ buvo bespalvis, stipriai alkoholiu kvepiantis skystis. Pareigūnai neabejoja, kad buteliuose – etilo alkoholis. Buteliai buvo sukišti į juodus maišelius šiukšlėms ir apvynioti bespalve izoliacija.
Pareigūnai suskaičiavo net 420 polietileno maišelyje subertas baltos spalvos tabletes. Ar per kolonijos tvorą buvo permesta, kaip įtariama, sintetinė narkotinė medžiaga amfetaminas, galima bus atsakyti atlikus cheminę ekspertizę.
Kolonijos pareigūnai sulaikė permestas gėrybes berenkančius nuteistuosius – 22 metų Marių Pilypą ir 21 metų Mečislovą Šeliaką. Pravieniškių kolonijoje jiedu atlieka bausmę už išžaginimą (BK 118 str. 3 d.). Kėdainių rajono apylinkės teismas 2000 metų gruodį pirmajam skyrė pusšeštų, antrajam – septynerių metų laisvės atėmimo bausmę. Abu kėdainiečiai nuteisti toje pačioje byloje.
Dėl šio įvykio kolonijos Vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai atlieka tyrimą.
Šiemet vasario 19 d. šios Pravieniškių kolonijos pareigūnai prie tvoros šalia ambulatorinio punkto sulaikė du vyriškius, mėginusius į koloniją permesti tris plastmasinius pusės litro talpos butelius su spiritu, mobilaus ryšio telefoną „Siemens A 35“ bei kroviklį.
Šioje Pravieniškių pataisos įstaigoje bausmę atliekančius savo bičiulius aprūpinti spiritu ir telefonu mėgino du Vilniaus rajono gyventojai – 32 metų Leonidas Ivanovas iš Nemėžio ir 33 metų Antonas Kolesnikovas iš Juodšilių. Į Pravieniškes juos atvežė Nemėžio gyventojas 35 metų Vitalijus Gaidamovičius.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 21:55