Naujienos

Kolonijų valgyklose – ne tik valgoma

2003-02-26

Vasario 25 dieną Marijampolės griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje pareigūnai sulaikė nuteistąjį, kurio bluzono kišenėje aptiko tris lankstinukus (sulankstytus cigarečių pakelio popierėlius, padengtus folija) su, kaip įtariama, sintetine narkotine medžiaga – amfetaminu.
Antradienį apie pusę antros kolonijos valgykloje dirbusiam prižiūrėtojuii įtarimą sukėlė vieno nuteistojo elgesys. Pasivedėjus jį nuošaliau buvo atlikta asmens apžiūra. Vienoje bluzono, kuriuo vilkėjo vyriškis, kišenėje pareigūnai aptiko tris lankstinukus su maždaug 0,5 gramo baltų miltelių.
Apie šį įvykį kolonijos administracija pranešė Marijampolės rajono policijos komisariatui. Atlikto testo rezultatas patvirtino, kad rastieji milteliai – tikrai narkotinė medžiaga. Pareigūnų manymu, greičiausiai tai amfetaminas.
Atlikus išsamų tyrimą ir gavus eksperto išvadą, policijos komisariate bus sprendžiama, ar kelti baudžiamąją bylą.
Narkotinės medžiagos rastos nuteistojo 26 metų Dariaus Burago drabužiuose.
Šis iš Vilkaviškio rajono kilęs vyriškis kolonijoje atsidūrė už sunkų kūno sužalojimą (BK 111 str. 1 d.). Vilkaviškio rajono apylinkės teismas pernai lapkritį D. Buragui skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę. Iki tol jis triskart buvo teistas už vagystes.
Marijampolės kolonijos direktoriaus pavaduotojo Zenono Kuncos žiniomis, nuteistųjų valgykloje dirbęs D. Buragas nėra narkomanas. Matyt, sulaikytus kvaišalus jis turėjo perduoti, o galbūt ir parduoti kitam nuteistajam. Pasak Z. Kuncos, valgykloje nuteistieji vienas kitam bando neteisėtai perduoti draudžiamus daiktus, tarp jų ir narkotines medžiagas. Čia dirbantys nuteistieji dažniausiai būna tik tarpininkai.
Trys pas nuteistąjį rasti lankstinukai su amfetaminu – tai trys vienkartinės šių kvaišalų dozės. Kolonijos „rinkos“ kainomis, visos kartu jos vertos maždaug 20 litų.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:08