Naujienos

Pirmosios instancijos teismas nusprendė ieškovų AB „City Service“ ir UAB „Realco statyba“ ieškinį atmesti

2014-09-10

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ūkio subjektų grupės AB „City Service“ ir UAB „Realco statyba“ ieškinį atsakovui Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos dėl perkančiosios organizacijos sprendimų panaikinimo, paskelbė 2014-09-08 sprendimą.
Pirmosios instancijos teismas pripažino ieškovų AB „City Service“ ir UAB „Realco statyba“ argumentus dėl Viešųjų pirkimų procedūros pažeidimo nepagristais ir nusprendė ieškovų AB „City Service“ ir UAB „Realco statyba“ ieškinį atmesti.
Vilniaus apygardos teismas pažymėjo, kad „perkančioji organizacija siekdama iki galo įgyvendinti viešųjų pirkimų tikslus, galėjo ir turėjo pagrįstai persvarstyti savo sprendimus ir atnaujinti konkurencinio dialogo procedūras“. Sprendime taip pat pažymėta, kad „Teismas, atsižvelgdamas į įrodymų visetą sprendžia, jog ieškovai, nepateikdami reikalaujamų kvalifikacijos atitiktį dokumentų numatytais terminais bei suvokdami šio neveikimo pasekmes, išreiškė sąmoningą atsisakymą vykdyti Komisijos teisėtus reikalavimus, o tai savo ruožtu šalina bet kokią jų teisėto dalyvavimo tolesnėse viešojo pirkimo procedūrose galimybę“.

Primename, kad Kalėjimų departamente prie Teisingumo ministerijos sudaryta Viešojo pirkimo komisija nustatė, kad konkurso dalyvis AB „City Service“ ir UAB „Realco statyba“, veikiantis pagal jungtinės veiklos sutartį, neatitinka konkurencinio dialogo pirkimo dokumentuose nustatytų minimalių kvalifikacinių reikalavimų.

Viešojo pirkimo komisijos prašymu šis konkurso dalyvis nepatikslino pateiktų netikslių (neišsamių) duomenų apie savo kvalifikaciją, todėl buvo nuspręsta AB „City Service“ ir UAB „Realco statyba“, veikiančio pagal jungtinės veiklos sutartį, paraišką atmesti.

Viešojo pirkimo komisija buvo atmetusi ir AB „City Service“ ir UAB „Realco statyba“, veikiančio pagal jungtinės veiklos sutartį, pasiūlymą, nes kartu su pasiūlymu konkurso dalyvio pateiktas finansinis modelis taip pat neatitiko pirkimo sąlygose nustatytų reikalavimų.

AB „City Service“ kartu su jungtinės veiklos partneriu UAB „Realco statyba“ skundė šiuos sprendimus Viešųjų pirkimų tarnybai, Teisingumo ministerijai, Vyriausybei, Valstybės kontrolei, Specialiųjų tyrimų tarnybai, tačiau visi šie skundai buvo pripažinti nepagrįstais.

Šiuo metu nėra nė vieno teismo sprendimo, kuris patvirtintų AB „City Service“ ir UAB „Realco statyba“ teiginius dėl Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos neva neteisėtų veiksmų ir sprendimų.

Visus AB „City Service“ ir UAB „Realco statyba“ prašymus taikyti laikinąsias apsaugos priemones (tai yra, stabdyti konkursą) teismai atmetė taikydami prioritetą projekto vykdymui.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. lapkričio 11 d. 16:33