Naujienos

Aptinkamų mobiliųjų telefonų skaičius auga

2014-09-11

       Bausmių vykdymo įstaigose nuolat vykdomos specialios prevencinės, organizacinės priemonės, kuriomis siekiama užkirsti kelią draudžiamų daiktų pateikimui į įkalinimo įstaigas.

 

2014 m. rugsėjo 10 d. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje atlikta bendroji krata, apėmusi įvairias patalpas. Kratoje dalyvavo Apsaugos ir priežiūros, Socialinės reabilitacijos, Kriminalinės žvalgybos skyrių pareigūnai. Žinant, kad kai kurie nuteistieji pasižymi išradingumu slepiant draudžiamus daiktus, į pagalbą pasitelkti  Marijampolės ir Kybartų pataisos namų kinologai su tarnybiniais šunimis.

 

Pareigūnų pastangos, aktyvi kinologų pagalba davė gerų rezultatų. Rasti ir paimti 5 mobiliojo ryšio telefonai, 6 SIM kortelės, taip pat aptikta, kaip manoma, narkotinių medžiagų, alkoholio surogatų.

 

Keturkojų pagalba ir šį kartą nenuvylė. Jų dėka aptiktos galimai narkotinės medžiagos. Kalėjimų departamentas, matydamas gerus kinologų veiklos rezultatus, toliau siekia stiprinti šią sritį. Numatoma steigti Bausmių vykdymo sistemos kinologijos centrą, kuriame būtų keliama kinologų profesinė kvalifikacija ir vyktų keturkojų mokymas.

 

Vis dėlto, Kalėjimų departamentas pabrėžia, kad nors pastaruoju metu pavyksta aptikti vis daugiau draudžiamų daiktų, tame tarpe ir mobiliojo ryšio telefonų (2014 metų sausį-liepą paimti net 5426 telefonai, 2013 m. – 9748, 2012 m. – 7884, 2011 m.  – 5219), telefoninio sukčiavimo atvejų pasitaiko, o žmonės, įkliuvę į sukčių pinkles, toliau praranda nemažas sumas.

 

Kalėjimų departamento teigimu, telefoninio sukčiavimo prevencija, glaudus teisėtvarkos institucijų, ryšių operatorių, bankų, bažnyčios, seniūnijų ir visos visuomenės bendradarbiavimas turi būti dar labiau stiprinamas, nes tik kompleksinės priemonės gali apsaugoti žmones nuo telefoninių sukčių, padėti išvengti moralinės žalos ir materialinių nuostolių.

 

Kalėjimų departamentas dar kartą visiems primena, kaip elgtis sulaukus neaiškaus skambučio:

 

Niekada nepasimeskite, nepulkite vykdyti skambintojo prašymų, nurodymų, reikalavimų.
Niekada nepateikite elektroninės bankininkystės duomenų (PIN ar prisijungimo kodų).
Niekada neperduokite grynųjų pinigų nepažįstamam asmeniui
Niekada neperveskite pinigų į skambintojo nurodytas banko sąskaitas.
Niekada nevykdykite nurodymo, prašymo nupirkti išankstinio apmokėjimo kortelių ir padiktuoti jų kodus.
Visada nedelsdami paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga jūsų pagalba.
Visada papasakokite apie skambutį kaimynui, draugui, kitam patikimam žmogui, kuris padės situaciją įvertinti adekvačiai.
Visada apie įtartiną skambutį praneškite policijai.
Visada įspėkite vyresnio amžiaus artimąjį apie galimus sukčių skambučius.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. rugsėjo 11 d. 11:05