Naujienos

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų nuteistieji dalyvavo rudens šventėje

2014-09-25

Rugsėjo 24 d. Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų Socialinės integracijos į visuomenę skyriuje surengta tradicinė Rudenėlio šventė. Socialinės integracijos į visuomenę skyriaus kiemelyje besirenkančius svečius pasitiko šeimyninis Elenos ir Rimanto Pliaukštų duetas bei šio skyriaus viršininko pavaduotoja Ina Aušrytė Gustienė. Renginyje dalyvavo Kauno r. Karmėlavos parapijos šv. Onos bažnyčios kun. Virginijus Veprauskas, Kauno m. Gričiupio seniūnijos seniūno pavaduotoja Virginija Sakalauskienė, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Socialinio darbo katedros dėstytoja Aldona Račkelienė, Kauno moterų politikių klubo „Milda“ prezidentė Janina Petrikienė, nevyriausybinės organizacijos atstovai Alma ir Jonas Baltrušaičiai, o taip pat įstaigos darbuotojai.

Socialinės integracijos į visuomenę skyriuje esantys nuteistieji kruopščiai ruošėsi renginiui: vėrė kaštonų bei gilių karolius, iš klevo lapų suko gėlės, gamino ir svečius vaišino cepelinais, iškeptais obuolių pyragais, išvirtu kompotu, pačių išaugintomis vynuogėmis, pomidorais ir salotomis. Svečius jaunuoliai sveikino eilėmis apie rudenį ir kvietė pasižvalgyti po jų tvarkomą ir prižiūrimą skyriaus kiemo teritoriją.

Renginio metu svečiams už geranorišką bendradarbiavimą bei įstaigos auklėtiniams suteiktą galimybę tobulėti buvo įteikti padėkos raštai bei nuteistųjų rankdarbiai – kaštonų bei gilių karoliai, klevo lapų gėlės ir kiti rankdarbiai. Už atsakingai atliekamą darbą prižiūrint Socialinės integracijos į visuomenę skyriaus aplinką ir pagalbą ruošiantis Rudenėlio šventei padėkos raštai buvo įteikti ir nuteistiesiems.
Na o svečiai į Rudenėlio šventę atvyko ne tik su gera nuotaika, bet atsivežė ir dovanų. Kauno moterų politikių klubo „Milda“ prezidentė Janina Petrikienė ir Gričiupio seniūno pavaduotoja Virginija Sakalauskienė įteikė puodų rinkinį, linkėdamos ir toliau tobulinti savo kulinarinius sugebėjimus gaminant skaniausius patiekalus. Gardžių vaišių jaunuoliams atvežė kun. Virginijus Veprauskas, Alma ir Jonas Baltrušaičiai, jau du dešimtmečius globojantys įstaigos nuteistuosius, šį kartą Rudenėlio šventei parūpino daržovių. Svečiai jaunuoliams išsakė daug gražių žodžių ir palinkėjimų: Kauno kolegijos dėstytoja Aldona Račkelienė pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu ir socialinio darbo praktiką mūsų įstaigoje atliekančiais studentais, Alma ir Jonas Baltrušaičiai vaizdingais palyginimais privertė auklėtinius susimąstyti apie gyvenimą, Janina Petrikienė ir Virginija Sakalauskienė linkėjo stiprybės, ištvermės bei gėrio, šypsenos, sėkmės gyvenimo kelyje, o nuoširdūs kunigo žodžiai suvirpino ne vieno širdį.
Įstaigos administracija dėkoja visiems renginio dalyviams, kurie kartu su nuteistaisiais galėjo pasidžiaugti nuotaikinga švente. Jūsų dėmesys ir globa – tai didelė pagalba integruojant jaunuolius į visuomenę.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. rugsėjo 25 d. 14:24