Naujienos

Kalėjimų departamente diskutuota apie kolektyvines sutartis

2014-09-16

Rugsėjo 16-ąją Kalėjimų departamente vyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Kalėjimų departamento ir pavaldžių įstaigų vadovybė bei profesinių sąjungų atstovai. Susitikime buvo aptariami einamieji veiklos ir tolesnio kolektyvinės sutarties įgyvendinimo klausimai.

 

Susitikimo pradžioje Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius pabrėžė atvirumą bendravimui ir bendradarbiavimui tiek su bausmių vykdymo sistemos darbuotojais, tiek su jų interesus atstovaujančiomis organizacijomis. A. Norkevičius dar kartą patikino, jog kiekviena nuomonė bus išklausyta. „Esame įsitikinę, kad darbuotojų ir darbdavių dialogas yra geriausias būdas išspręsti visas kylančias problemas bei rasti geriausią sprendimą“, – sakė Kalėjimų departamento direktorius.

 

Profesinių sąjungų atstovai – Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo garbės narys Vytautas Bakas susitikime kalbėjo apie kolektyvinių sutarčių rengimo gaires ir praktinį įgyvendinimą, supažindino posėdžio dalyvius su derybų dėl kolektyvinių sutarčių statutinėse įstaigose organizavimo specifika, organizacinių procesų valdymu, mūsų šalies situacija kolektyvinių sutarčių reglamentavime ir naujovėmis, kurias dar tik rengiamės diegti šiose sferoje.


Kalėjimų departamento direktoriaus vyriausiasis patarėjas Rokas Uscila pabrėžė, kad rengiant kolektyvines sutartis, bendraujant ir vedant derybas tarp profesinių sąjungų atstovų ir darbdavių, labai svarbu parinkti tinkamus atstovus. Pasak jo, žmonės į derybines grupes turi būti atrenkami ne tik pagal jų profesines kvalifikacijas, bet ir pagal asmeninę motyvaciją, žmogiškuosius sugebėjimus.
Susitikime taip pat aptartos konkrečios priemonės, kurios įstaigose turės būti įgyvendintos rengiant ir pasirašant kolektyvines sutartis.


Šių metų liepos 23-ąją Kalėjimų departamente pasirašyta bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinė sutartis. Joje numatyta, kad Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose, kuriose veikia profsąjungos, bus įsteigti du kolegialūs organai – Darbuotojų valdymo komitetas ir Derybų komitetas, į kuriuos bus paskirti administracijos ir profesinių sąjungų atstovai.

 

Sutartis taip pat apibrėžia ir socialinių bei ekonominių darbuotojų teisių ir garantijų užtikrinimą, darbo organizavimo, darbuotojų skatinimo, drausminių nuobaudų skyrimo, socialinių garantijų ir kitus visiems bausmių vykdymo sistemos pareigūnams svarbius klausimus.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. lapkričio 11 d. 16:32