Naujienos

Budrūs pareigūnai užkirto kelią bandymams perduoti draudžiamus daiktus

2014-09-23

Praėjusią savaitę vėl netrūko bandymų perduoti draudžiamus daiktus nuteistiesiems. Aktyviai permetinėtojai bandė veikti Kybartų pataisos namų prieigose, taip pat Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos prieigose. Vis dėlto, pareigūnų budrumo dėka ne tik užkirstas kelias didelio kiekio draudžiamų daiktų perdavimui, bet ir pavyko sulaikyti vieną pažeidėją.
Rugsėjo 16 d., apie 22.20 val., į Kybartų pataisos namų teritoriją buvo įšautas paketas. Prie jo suskubo pareigūnai, kurie paketo viduje aptiko net 12 mobilaus ryšio telefonų, 30 SIM kortelių ir 8 mobiliųjų telefonų įkrovėjų antgalius.
Rugsėjo 18 d., apie 20.55 val., Kybartų pataisos namų apsaugos poste tarnybą vykdęs pareigūnas pastebėjo link pataisos namų iš laukų atbėgantį įtartiną asmenį. Minėtas asmuo pribėgo prie įstaigos tvoros ir į teritoriją įmetė paketą su, kaip įtarta, nuteistiesiems draudžiamais turėti daiktais bei ketino mesti dar vieną paketą. Jo ketinimus nutraukė kontrolės ir praleidimo punkto pamainos viršininkas, kuris minėtą asmenį sulaikė. Į pataisos namų teritoriją įmestą paketą paėmę pataisos namų pareigūnai jame rado 4 mobiliojo ryšio telefonus bei 5 SIM korteles. Sulaikytas asmuo buvo perduotas Vilkaviškio rajono policijos komisariato pareigūnams.
Kybartų pareigūnų budrumas buvo tikrinamas ir toliau. Rugsėjo  20 d., apie 21.40 val., į įstaigos teritoriją buvo įvykdytas permetimas. Pareigūnai ir šį kartą dirbo profesionaliai – surasti net  trys paketai, kuriuose aptikta 10 mobilaus ryšio telefonų, 2 medicininiai švirkštai su adatomis, 4 SIM kortelės ir 3 mobilaus ryšio telefono įkrovimo antgaliai.
„Šauliai“ bandė permesti draudžiamus daiktus ir į Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teritoriją. Rugsėjo 16-ąją pareigūnai po įvykusių permetimų aptiko net 15 mobiliųjų telefonų.
Vis dėlto, pareigūnų budrumo dėka pastaruoju metu pavyksta aptikti vis daugiau draudžiamų daiktų (vien telefonų 2014 metų sausį-liepą paima net 5426, 2013 m. – 9748, 2012 m. – 7884, 2011 m.  – 5219), kuriuos nuteistiesiems „siunčia“ laisvėje esantys bendrai.
Kalėjimų departamentas pabrėžia, kad dauguma draudžiamų daiktų pas nuteistuosius dažniausiai patenka iš išorės. Tam neretai naudojamos savadarbės patrankos, galinčios iššauti iš už kelių šimtų metrų atstumo. Vis dėlto, tarpinstitucinio Kalėjimų departamento ir Policijos departamento bendradarbiavimo dėka pasiekta, jog atitinkamos galios savadarbės patrankos būtų prilyginamos šaunamiesiems ginklams. Už jų laikymą jau kuris laikas gresia nebe administracinė, o baudžiamoji atsakomybė.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. lapkričio 11 d. 16:29