Naujienos

Pataisos įstaigoje veikiančiam sporto klubui – jau devyneri

2014-05-12

Draugiškos krepšinio varžybos tarp nuteistųjų komandų bei jėgos išbandymas sportinėse rungtyse, filmuko apie Sporto klubo veiklą premjera, apdovanojimai, nuoširdūs ir prasmingi administracijos atstovų palinkėjimai – visa tai 2014 m. gegužės 9 d. vyko Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-ame sektoriuje įsikūrusio nuteistųjų Sporto klubo „Padėk sau“ gimtadienio šventėje.
Šis klubas įsikūrė prieš devynerius metus, kai pataisos namuose atsirado iniciatyvių ir ryžtingų, sportą mėgstančių jaunų žmonių grupė, kurie suvokė, kad gali įkalinimo įstaigoje atsispirti neformaliosioms nuteistųjų subkultūros tradicijoms. Tai vienas iš keturių įstaigoje veikiančių resocializacijos bei užimtumo centrų, kuriuose gyvenantys nuteistieji stengiasi prasmingai išnaudoti bausmės laiką, aktyviai užsiimti sportine veikla, savišvieta, mokytis, dirbti, organizuoti sportinius ir kultūrinius renginius, stiprinti sveikatą, atsisakant žalingų įpročių bei palaikyti lygiaverčius ir pagarbius savitarpio santykius.
Šventė gegužės 9-ąją prasidėjo draugiškomis krepšinio varžybomis tarp klubo „Padėk sau“ ir pataisos namų penkto lokalinio sektoriaus nuteistųjų komandų. Šios komandos, dažnai rungtyniaujančios tarpusavyje ir gerai pažįstančios viena kitos žaidimą, ir šį kartą stengėsi įrodyti savo sugebėjimus valdant krepšinio kamuolį. Varžyboms teisėjavo patys šventės iniciatoriai ir pareigūnai. Kol permainingai vyko krepšinio varžybos, kiti nuteistieji bandė savo fizines galimybes jėgos rungčių varžybose „Galiūnas“. Aštuonios nuteistųjų komandos turėjo nešioti, kilnoti, mėtyti ne vieną pūdą sveriančius maišus, kilnoti štangą, daryti atsispaudimus, rauti dvipūdę, o atlikę visas rungtis išbandyti jėgas virvės traukimo rungtyje. Nemažai prakaito buvo pralieta, kol nuteistieji atliko jiems numatytas rungtis, bet šią dieną veidais žliaugiantis prakaitas netemdė linksmos, šventinės nuotaikos. Visą pusdienį vykusias rungtynes sveikino ir gamta – pavasariškai įsigiedrijęs dangus ir švelnūs ryto saulės spinduliai taip pat neprieštaravo, kad nuteistųjų klubo gimtadienis vyktų kuo sklandžiau.
Sporto varžyboms pasibaigus, Sporto klubo gimtadienio šventė persikėlė į pataisos namų aktų salę, kurioje buvo įteikiami apdovanojimai (įvairūs pačių nuteistųjų rankų padaryti suvenyrai) rungčių nugalėtojams. Šventę vainikavo sumontuotas filmukas apie Sporto klubo 9-erių metų veiklą, kurio pabaigoje buvo iškeltas klausimas „Ar verta būti Sporto klubo nariu?“. Šventės pabaigoje administracijos atstovai negailėjo šiltų sveikinimo žodžių šventės organizatoriams bei dalyviams. Psichologinės tarnybos viršininkė Ariana Karpovičiūtė savo palinkėjimą užbaigė tokiais žodžiais: „... pirmas atsiprašęs yra drąsiausias, pirmas atleidęs yra stipriausias, pirmas pamiršęs nuoskaudas yra laimingiausias, tad linkiu Jums būti drąsiems, stipriems ir laimingiems“.
 Sporto klubo „Padėk sau“ 9-rių metų veiklos minėjimo šventė – renginys, pareikalavęs iš jo organizatorių daug kūrybinio įkvėpimo, kantrybės ir pastangų. Džiugu, kad Sporto klube yra žmonių, atsakingai ir rimtai žiūrinčių į šio klubo idėją ir sugebančių šią gerą idėją nešti į priekį.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. gegužės 12 d. 15:07