Naujienos

Kaune vyko diskusija dėl pusiaukelės namų steigimo

2014-05-07

Antradienį, gegužės 6 d., Kauno tardymo izoliatoriaus vadovybė organizavo susitikimą su Kauno miesto Šančių bendruomenės nariais ir suinteresuotais Kauno miesto teisėsaugos ir visuomeninių organizacijų atstovais. Susitikimo metu buvo siekiama pasidalinti mintimis steigiant pusiaukelės namus.

Į susitikimą atvyko Šančių bendruomenės atstovai, Šančių seniūnijos seniūnas, bendruomenės seniūnaitė, Kauno miesto Panemunės policijos komisariato Panemunės policijos nuovados viršininkas, buvęs Šančių parapijos klebonas, Krikščioniškojo labdaros fondo "Tėvo namai" atstovai.

Atsakyti į susirinkusiems asmenims aktualius klausimus dėl pusiaukelės namų steigimo Šančių mikrorajone atvyko Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos įgyvendinamo projekto, pagal kurį ir numatyta steigti 4 pusiaukelės namus Lietuvoje, vadovas Česlovas Jocius.
Diskusijos metu bendruomenės nariai išsakė savo abejones ir nuogąstavimus dėl kaimynystėje planuojamų kurti pusiaukelės namų, kuriuose turėtų laikinai apsigyventi nuteisti asmenys jų bausmės atlikimo pabaigoje.

Panemunės policijos nuovados viršininkas teigė, jog Šančių mikrorajonas yra vienas saugiausių Kaune lyginant su kitais mikrorajonais. Projekto vadovas ir Kauno tardymo izoliatoriaus (prie kurio planuojama įsteigti pusiaukelės namus) direktorė pateikė argumentus, įrodančius, jog pusiaukelės namų steigimas nepablogins kriminogeninės situacijos Šančių mikrorajone.
Buvęs Šančių parapijos klebonas, turintis ilgametę patirtį bendraujant su šios parapijos nariais, atsiliepė apie juos, kaip apie darbščius, pareigingus, tačiau turinčius tvirtą charakterį ir nuostatas žmones. Seniūno ir buvusio klebono nuomone, siekiant atrasti kompromisą tarp Šančių bendruomenės poreikių ir būtinybės steigti pusiaukelės namus, reikėtų geresnės komunikacijos.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. gegužės 8 d. 08:21